MIKOŁAJ PONOWNIE ZAGOŚCIŁ W PORAJU

Po dwuletniej przerwie, w sobotę (3 grudnia), sala widowiskowo- kinowa „Bajka” w Poraju ponownie wypełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowego spektaklu i niecodziennego gościa, który tego dnia miał pojawić się w naszej „Bajce”.

Organizatorami tego świątecznego przedsięwzięcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy byli: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Zgromadzoną publiczność w imieniu wójt – K. Kaźmierczak powitała dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk – Wilk.
Czas oczekiwania na upragnionego gościa wypełnili aktorzy z Teatru KATARYNKA z Gdańska wystawiając na deskach „Bajki” cudowny spektakl pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”.
Czy bałwankowi udało się rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej?
Może z pomocą przyjaciół: Pana Cukierka i Wielkiego Poety, przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczyła się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci podczas sobotniej, musicalowej opowieści, która była wystawiona podczas dwóch sensów. Po barwnym widowisku nadszedł czas na długo wyczekiwane spotkanie z Mikołajem. Gościa specjalnego powitały wszystkie dzieci wspólnie śpiewając i tańcząc po sceną. Mikołaj po prostu musiał usłyszeć, że w „Bajce” czekają na niego grzeczne i radosne dzieci. Oczywiście, nie trzeba było długo czekać na jego wizytę.
Spotkanie z Mikołajem, a do tego słodki upominek i pamiątkowe zdjęcie był fantastyczną niespodzianką dla naszych milusińskich.
Następne spotkanie dopiero za rok, ale czas szybko płynie i na pewno ten zacny gość ponownie zagości w Poraju.

Podczas sobotniego spektaklu mikołajkowego odbył się kiermasz, podczas którego była możliwość zakupu świątecznego rękodzieła artystycznego wykonanego m.in. przez członków „Klubu Ludzi Twórczo Zakręconych”, Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki” oraz świątecznych wypieków przygotowanych przez KGW „Być Kobietą”.

Kolejna szansa na świąteczne spotkanie dla mieszkańców Gminy Poraj i Gości już w najbliższą sobotę – 10 grudnia, podczas świątecznego koncertu , który rozpocznie się o godz. 17.00 w „Bajce”. Serdecznie zapraszamy!

ZDJĘCIA DZIECI Z MIKOŁAJEM W KOLEJNYCH DWÓCH POSTACH!!!