SŁOWA I MUZYKA ZBUDOWAŁY PRZEKAZ

W miniony piątek (20.05) w sali widowiskowo – kinowej w Poraju odbyło się niezwykłe wydarzenie artystyczne pt. „Nie lękajcie się”.

Była to kompilacja słowno-muzyczna, na którą złożyły się autorskie utwory zespołu „Impast” z nurtu poezji śpiewanej i fragmenty twórczości Św. Jana Pawła II czytane przez członków Klubu Literacko-Historycznego „Pod Strofą”- działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju i Gminnej Bibliotece Publicznej.

Zespół „Impast” powstał w listopadzie 2015 r. Jego założycielką i liderką jest Aleksandra Kowalska – autorka tekstów i muzyki. Treść kompozycji dotyka miłości i wiary, a także piękna przyrody i malarstwa. Motywem przewodnim i zarazem źródłem inspiracji muzycznych autorki jest Bóg. Członkowie „Impastu” mówią o sobie, że są ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Oprócz muzyki zajmują się malarstwem, grafiką, fotografią, a także nagrywaniem filmów, wydają swoje książki, tomiki wierszy – jednym słowem sztuka nie ma dla nich granic.

W piątkowy wieczór wyjątkowy nastrój i atmosferę wraz z „Impastem” tworzyli również członkowie Klubu „Pod Strofą”: Krystyna Bodnar-Miler, Barbara Nowak, Krystyna Jankowska, Anna Zagroba, Lidia Kidawa, siostra Monika Bończyk, Stanisław Miszczyk i Wiesław Popielak. Wszyscy prezentowali fragmenty utworów św. Jana Pawła II, które zmuszały do refleksji, zastanowienia, zadumy…

[- Dziękujemy wszystkim państwu za przyjęcie zaproszenia na to wydarzenie. Za wybranie się wraz z nami w tę wyjątkową, artystyczną podróż, której towarzyszyły różne emocje. Było w niej dużo o miłości, wierze. Pojawiała się radość, ale i smutek. Jak w życiu… Wierzymy jednak, że to niecodzienne widowisko dostarczyło państwu również spokoju i nadziei. Sprawiło, że na chwilę mogliście państwo oderwać się od codziennych trosk i zmartwień. Życzymy państwu spokoju i pokoju w tych trudnych czasach] – mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

W ten wyjątkowy wieczór swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, proboszcz Parafii pw. „Najświętszego Serca Jezusa” w Poraju – ks. Zdzisław Zgrzebny, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Poraju – siostra Estera, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju – Anna Wągrowska-Kumor.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Artystom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy gościom i publiczności.