„BY COŚ ZOSTAŁO Z TYCH DNI”

W sobotę, 26 października sympatycy Ireny Jarockiej oraz Anny Jantar mogli usłyszeć Annę Żebrowską w wielu najpiękniejszych przebojach tych artystek. Koncert odbył się w sali widowiskowo – kinowej „Bajka” w Poraju.

Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Po koncercie operetkowym, który odbył się tego samego wieczoru, sympatycy muzyki rozrywkowej mogli posłuchać ponadczasowych piosenek Anny Jantar oraz Ireny Jarockiej – piosenek „Bursztynowej Dziewczyny” oraz niezapomnianego „Motyla” w wykonaniu Anny Żebrowskiej, artystki i wokalistki z Wrocławia, która ma piękny głos o zróżnicowanej barwie. Anna Żebrowska, odtwórczyni popularnych przebojów tych piosenkarek, wspomniała o swojej słabości do repertuaru z tego okresu, ze względu na jego szczególną melodyjność i piękno tekstów. Koncert, był wędrówką do lat 70, w których debiutowały te znakomite dwie artystki zdobywając liczne nagrody i serca publiczności. Niestety ich muzyczna kariera została przerwana zdecydowanie za szybko – Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej, natomiast Irena Jarocka odeszła po ciężkiej chorobie. Ale pamięć o nich nie przemija, o czym świadczy chociażby ten wyjątkowy koncert, który rozpoczął się od piosenek Ireny Jarockiej. Anna Żebrowska już od pierwszych taktów zaskarbiła sobie uznanie publiczności, które wzrastało z każdymi następnymi utworami. W koncert zostały wplecione autorskie utwory z debiutanckiej płyty Anny Żebrowskiej pt.: „W SZEPCIE” – wydanej w sierpniu 2019 roku, znajdują się na niej premierowe piosenki, a wspólnymi cechami łączącymi wszystkie utwory są: melodyjność i dobry tekst. Anna Żebrowska oczarowała publiczność pięknym głosem i niebywałą zdolnością przekazywania emocji.

Podczas całego koncertu zabrzmiały takie przeboje jak: „Motylem jestem”, „Jambalaya”, „By coś został z tych dni”, „Moje jedyne marzenie”, „Niech tańczą nasze serca”, „Staruszek świat,” „Kawiarenki” czy „Tyle słońca w całym mieście”. Wykonane zostały w oryginalnej stylistyce, niemal dokładnie w takim samym brzmieniu, jakie pamiętamy je sprzed lat. Koncert był niezapomnianą muzyczną podróżą w czasie, którą publiczność na pewno będzie długo pamiętać.

Skip to content