DZIECIAKI ŚWIĘTOWAŁY W PORAJU!

 

W pierwszym dniu czerwca władze Gminy Poraj i Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach Gminy.

To dla nich zorganizowano imprezę plenerową, a także spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z katowickiego teatru „TRIP”.

[- Witam pięknie naszych Milusińskich na „Gminnym Dniu Dziecka” i w imieniu swoim, a także wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery, składam wam najpiękniejsze życzenia z okazji Waszego Święta. Niechaj się spełnią Wasze marzenia, a każdego dnia niech uśmiech nie znika z waszych buziek. Dziś dołożymy starań, by Wasze święto upłynęło w miłej atmosferze. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje i zachęcamy Was do skorzystania z nich]- mówiła inaugurując Dzień Dziecka – dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

W to czwartkowe, słoneczne popołudnie na placu przed GOK ustawił się dmuchany zamek, który nawet na chwilę nie robił sobie przerwy, tylko zapraszał do swojego wnętrza wszystkie Maluchy.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie buziek, podczas którego dzieci wytrwale wyczekiwały na swoją kolejkę, ale efekt w postaci kolorowych, fantazyjnych malowideł rekompensował im czas wyczekiwania.

Podczas pikniku można było skorzystać z kawiarenki, poczęstować się napojem i słodkościami, a nawet wziąć udział we wspaniałym, profesjonalnym pokazie kulinarnym w wykonaniu dwóch młodych adeptek sztuki kulinarnej: Wiktorii Sikorskiej i Nataszy Pacudy. Dziewczyny przygotowały trzy dania: zupę krem z pomidorów z nutą włoską, paellę oraz sałatkę owocową z bitą śmietaną.

[- Próbowałam tych smakowitości i jestem pod ogromnym wrażeniem waszego talentu. Zachęcam wszystkich, by też spróbowali doskonałych dań przygotowanych przez nasze Szefowe Kuchni. Tymczasem serdecznie dziękuję Wiktorii i Nataszy za poprowadzenie pokazu i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy]- mówiła M. Ryziuk-Wilk wręczając dziewczynkom upominki, a wśród nich specjalne drewniane deski ze stosowną dedykacją.

W trakcie kilku godzin wspólnej zabawy nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami. Odbył się min. konkurs malarski na projekt tatuażu z Myszką Miki.

Druga część „Gminnego Dnia Dziecka”, to biletowany spektakl teatralny pt. „Tajemnica Skarbu na Kurzej Nóżce”, a po nim niecodzienna okazja uzyskania autografu i wspólnego zdjęcia z najprawdziwszą Czarownicą Teklą.

[- Mamy nadzieję, że nasza propozycja spodobała się najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy. Dziękujemy za obecność i jeszcze raz życzymy samych radosnych dni]- mówiła dyrektor GOK.

Skip to content