ELEKTRONICZNA NOC W PORAJU

Zapraszamy na koncert kanadyjskiego artysty z polskimi korzeniami, który zaprezentuje godzinny koncert muzyki elektronicznej. Szczegóły na plakacie i na wydarzeniu na FB! Serdecznie zapraszamy!

Informacje o artystach:
VALISKA, czyli Krzysztof Sujata, to artysta urodzony w Polsce, ale od dziecka mieszkający w Calgary, w Kanadzie. Valiska tworzy ziarniste, czasem delikatne przestrzenie dźwiękowe, co stawia go w jednym szeregu z takimi artystami jak Tim Hecker, Rafael Anton Irisarri, czy Grouper. Chociaż miasto, z którego pochodzi często nie może wybić się ponad inne kanadyjskie metropolie, takie jak np. Montreal, czy Toronto, Valiska jest częścią niewielkiej, ale stabilnie rozrastającej się sceny muzyki elektronicznej.

Valiska tworzy swoją muzykę bazując na samodzielnie rejestrowanych próbkach dźwiękowych, nagraniach terenowych oraz brzmieniach klasycznych syntezatorów. Część jego muzyki oparta jest na modyfikowanych partiach wokalnych. Inspirując się muzyką Philipa Glassa, Steve Reicha czy Vangelisa, którzy tworzyli muzykę bez dodatkowej obróbki, Valiska stara się powstrzymywać przed zbędną obróbką, ograniczając się jedynie do stosowania efektów takich jak delay i wszelkiego rodzaju echa.

Valiska to słowo pochodzące oczywiście od polskiego słowa “walizka” i odnosi się do podróży – dowolnie interpretowanej przez słuchacza.

Valiska wydawał w takich labelach jak Inner Ocean Records, Bow Bottom Records, Unit Structure Sound Recordings. Jego najnowszy album “On Pause”, ukaże się na winylu w wydawnictwie Trouble in Utopia już 3 października 2017 (https://valiska.bandcamp.com/album/on-pause) To właśnie muzykę z tej płyty będzie można usłyszeć podczas nadchodzącej trasy koncertowej.

https://valiska.com/
https://valiska.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/valiskamusic

GRZEGORZ BOJANEK – mieszkaniec Poraja, artysta zajmujący się tworzeniem oraz promocją polskiej muzyki ambient, elektronicznej i eksperymentalnej w Polsce i za granicą. Współzałożyciel polsko – chińskiego projektu “ChoP”, gdzie wraz z Zen Lu kontynuują poszukiwania na polu ambientu. Współpracował z brytyjskim reżyserem i twórcą wideo, którym jest Isaac Julien. Muzyka Grzegorza Bojanka i Zen Lu została wykorzystana przez Brytyjczyka w jego 9-ekranowym dziele pt: „Ten Thousand Waves”, a także filmie „Better Life”. Grzegorz współpracował z wieloma artystami z Polski, Chin i Stanów Zjednoczonych. Jego produkcje były wydawane przez takie labele jak Preserved Sound (PL), Etalabel (PL), Twice Removed (Australia), Dynamophone (USA), Post Label (CZ), Soft Recordings (FR), Twin Springs Tapes (USA), OHM Resistance (USA). Grzegorz występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Unsound Festival (PL), Shanghai Electronic Music Week (CN), Ambient Festiwal w Gorlicach (PL) i Ambient Park w Białymstoku (PL), Firmament Festival (PL), Festival Ambientalny (PL), Salony Ambientu (PL), ChoP Festival w Shenzhen i Hong Kongu (CN).

https://open.spotify.com/artist/1QCM3eiOo0ogTXdUt9UPxo
https://www.facebook.com/bojanek.sound
http://bojanek.bandcamp.com/

Koncert muzyki elektronicznej.
Bilety:
przedsprzedaż w Gminnym Ośrodku Kultury, w Poraju,
Poraj, ul. Piłusudskiego 14, tel. 530 210 560
Cena: 8 PLN

W dniu koncertu, w kasie Sali Widowiskowo-Kinowej „Bajka”
Cena: 10 PLN

Skip to content