GMINNY DZIEŃ DZIECKA – ZABAWA W STREFACH

Podczas Gminnego Dnia Dziecka każda szkoła w danej grupie wiekowej miała dedykowanych wiele atrakcji.

Na samym początku, tuż przy wejściu każde dziecko otrzymało butelkę wody ufundowaną przez firmę Jurajska S.A.

Na dzieci ze szkół podstawowych czekały: bezpłatne dmuchańce, kredowanie, strefa bajek – przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Poraju, strefa mody, sportu oraz foto. Organizatorem strefy mody były przedstawicielki Urzędu Gminy Poraj – Marlena Czernecka i Anna Łagodzińska. W strefie tej z rzeczy z recyklingu powstawały niebanalne kreacje będące wytworem ogromnej kreatywności uczestników. Dużym powodzeniem cieszyła się strefa foto – przygotowana przez GOK Poraj. Zarówno dzieci z młodszych, jak również ze starszych klas, z wielkim entuzjazmem robiły sobie wzajemnie fotki w przygotowanych oryginalnych stylizacjach.

Swoje umiejętności sportowe dzieci mogły sprawdzić w strefie sportu, której organizatorem było Centrum Informacji Turystycznej (CIT) z Poraja oraz Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu (PTKKFiS). W tej strefie aktywnie z dziećmi bawili się: Justyna Męcik (CIT), Andrzej Pawłowski (PTKKFiS) oraz Rafał Gil i Dominik Górecki – trenerzy z Warty Poraj.

Uczniowie kl. II – VI z dużym zaangażowaniem wzięli udział w tworzeniu wspólnego plakatu „STOP UZALEŻNIENIOM!”

Ponadto dzięki uprzejmości Strażaków z Jednostki OSP Poraj i Policjantów z Komisariatu Policji w Myszkowie dzieci dowiedziały się jak na co dzień wygląda ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie i policyjne oraz ich wyposażenie. Każdy – mały czy duży – mógł sam zobaczyć, jak taki wóz wygląda od środka i poczuć się zarówno jak strażak czy policjant. Natomiast członkowie Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z Poraja (PTTK) zorganizowali stoisko edukacyjne z replikami uzbrojenia stosowanego przez wieki. Dzieci mogły również skorzystać z akcji Bookcrossingu zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Poraju i wymienić się książkami. Dyrektorzy szkół wraz z wójt Poraj – Katarzyną Kaźmierczak otrzymali ordery uśmiechu za wypicie soku z cytryny.

Gminny Dzień Dziecka został dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poraju.

Skip to content