II JURAJSKA NOC KABARETOWA – NA „POWITANIE LATA”

Już po raz drugi w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku odbyła się Jurajska Noc Kabaretowa. Spotkanie ze znanymi polskimi kabaretami i kabareciarzami, odbyło się w sobotę, 23 czerwca br, a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

Imprezie towarzyszyło uroczyste powitanie lata przygotowane przez Radę Sołecką Żarek Letniska, Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. Hrabiny Stefanii Raczyńskiej oraz Klub Seniora „Czarka”.

Mimo niesprzyjającej, kapryśnej aury, już przed godz. 17.00 na widowni Amfiteatru w Żarkach Letnisku, zgromadziła się publiczność żądna dobrej zabawy i dużej dawki humoru, którą niewątpliwie zapewnili zaproszeni na to wydarzenie kabareciarze i kabarety. Jako pierwszy – na rozgrzewkę – swój ogromny talent gawędziarski i specyficzne śląskie poczucie humoru w atmosferze dobrej zabawy, zaprezentował Aleksander Trzaska, bliżej znany widzom jako Masztalski. Kolejnym artystą, który tego dnia wystąpił był Andrzej Dyszak – parodysta i piosenkarz. Na scenie zaśpiewał m.in. jako Karel Gott, Maryla Rodowicz a nawet Zenon Martyniuk.

Po Andrzeju Dyszaku na scenie zagościł kabaret Czwarta Fala – nowa jakość na polskiej scenie kabaretowej. Ci młodzi, pełni energii i optymizmu wykonawcy zdobyli serca publiczności, a brawurowe wykonanie finałowej piosenki pt. „Wieśka Tico” wywołało salwy śmiechu. Na finał Jurajskiej Nocy Kabaretowej wystąpił Kabaret Weźrzesz, który również – podobnie jak w roku ubiegłym – poprowadził całą imprezę.

Po tych pełnych śmiechu czterech godzinach nadszedł czas na wyładowanie skumulowanej energii podczas zabawy tanecznej, przygotowanej dla wszystkich zgromadzonych mieszkańców naszej Gminy i gości przybyłych specjalnie na to kabaretowe wydarzenie. Jak przystało na Noc Świętojańską nie mogło zabraknąć puszczania tradycyjnych wianków i ogniska, które przygotowało Klub Seniora „Czarka”.

Skip to content