Kolejny sukces „PASTELEK”!!!

Dwie młode artystki z Poraja – Emilia Kowal i Maja Grabowska – zostały laureatkami konkursu plastycznego pt. „Mój miś i ja” organizowanego przez Dom Kultury Rybnik – Chwałowice.

W sobotę (13 maja br.) podczas Wieczoru Sztuk „ŚWIAT DZIECKA” odbyło się oficjalne wręczenie nagród, któremu towarzyszyła niezwykła wystawa MISIÓW z blisko 6.5-tysięcznej kolekcji Bruna Zielonki.

[- Emilia Kowal i Maja Grabowska to bardzo zdolne, młode adeptki malarstwa, które swój talent rozwijają w klubie „Pastelki” działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju. W Rybniku ich prace zostały dostrzeżone przez jury, a wcale nie było to takie proste, ponieważ konkurencja była ogromna. Tym bardziej im gratulujemy i cieszymy się z kolejnego już sukcesu naszych „Pastelek”] – mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Warto podkreślić, że w konkursie oceniano blisko 300 prac. W ocenie jury prace naszych reprezentantek zyskały bardzo wysokie noty. Emilia Kowal zdobyła I miejsce w kategorii kl. IV-VI, a Maja Grabowska – II miejsce w kategorii przedszkole.
[- Bardzo się cieszę z tego sukcesu, bo jest to doskonała motywacja dla dziewczynek do dalszej pracy i doskonalenia technik. Wspaniale zaprezentowały się i reprezentowały Gminę w Rybniku. Brawo „Pastelki”!]- mówi Zofia Chwastek – instruktor plastyki GOK Poraj.

Fot. Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Skip to content