LAUREACI FESTIWALU WYŁONIENI

Znamy Laureatów XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Przesłuchania festiwalowe odbyły się w minioną sobotę.

Uczestników oceniało Jury w składzie: Edward Spyrka – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, dziennikarz muzyczny, Czesław Majewski – kompozytor, dyrygent, pianista oraz aktor oraz Paweł Sztompke – dziennikarz i recenzent muzyczny.

Organizatorami Festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju, Gmina Poraj i Stowarzyszenie Miłośników Twórczości J. Gniatkowskiego „Apasjonata”.

Patronat honorowy sprawują: Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) oraz Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

[- Ogromnie cieszymy się, że po dwóch latach przerwy w przesłuchaniach w wersji live, możemy się w końcu z Państwem spotkać tu, w sali widowiskowo-kinowej, i na żywo wysłuchać wszystkich występów. Wersja online pozwoliła nam w roku 2020 i 2021 zrealizować Festiwal, ale absolutnie nic nie zastąpi spotkania na żywo]- mówiła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Magdalena Ryziuk-Wilk, która wspólnie z Krystyną Maciejewską-Gniatkowską – dyrektor artystyczną Festiwalu, otworzyła pierwszy dzień Festiwalu.

Kolejnych wykonawców na scenę zapraszał prezes Stowarzyszenia Miłośników Twórczości J. Gniatkowskiego „Apasjonata” – Andrzej Kozłowski, który poprowadził przesłuchania festiwalowe.

Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: I – 9-13 lat, II – 14-18 lat, III – 19-49 lat i IV – powyżej 50 lat. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się wykonawcy z kategorii IV – najstarszej i najbardziej doświadczonej, a później kolejno III, II i na końcu najmłodsi. Każdemu wręczono pamiątkowy dyplom za udział.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, Jury podjęło następujący werdykt:

Kat. I:

I miejsce – Emilia Świąć,

II miejsce – Nela Kucharczyk,

III miejsce – Dominika Krakowian i Nela Dorobisz,

Wyróżnienia: Lena Figler, Aleksandra Sęk, Zuzanna Pisarska, „Śpiewonutki”, Wiktoria Harabas,

Kat. II:

I miejsce – Magdalena Bąk,

II miejsce – Amelia Kita, Jakub Wójcik,

III miejsce – Anna Majchrzak,

Wyróżnienie – Oliwia Stanek,

Kat. III:

I miejsce – „In tono”,

Kat. IV:

I miejsce – Elżbieta Jatulewicz,

Wyróżnienie – „Retro”.

Wszystkich Laureatów usłyszymy podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się 25 czerwca br. na scenie plenerowej przed Gminnym Ośrodkiem Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju.

[- Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia na Festiwal. Na pewno włożyliście mnóstwo pracy w przygotowania. Gratulujemy i dziękujemy życząc jednocześnie wielu sukcesów i dalszej realizacji pasji muzycznych]- mówiła dyrektor GOK –

M. Ryziuk-Wilk zamykając pierwszy dzień Festiwalu.

Za swoją niełatwą pracę członkowie Jury otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane w pracowni ceramicznej GOK Poraj przez Zofię Chwastek – instruktora ds. plastycznych wg autorskiego projektu.

Skip to content