MALOWNICZY PLENER W KAPKAZACH

We wrześniu br., Klub Dorosłego Plastyka „KOLOR”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, świętował jubileusz X-lecia swojej działalności. 

Z tej okazji członkowie grupy spędzili sześć dni (4-9.09.2017) na plenerze artystycznym w malowniczej miejscowości Kapkazy w woj. świętokrzyskim. Przepiękne świętokrzyskie plenery, malowniczo położona wieś Kapkazy – przysiółek wsi Wiącka położony w woj. Świętokrzyskim, wspaniali gospodarze Ewa i Mariusz Skowerscy-Kosmalscy i prowadzona przez nich „Szkoła Wrażliwości”, były twórczą inspiracją dla członków pleneru do tworzenia prac zarówno na płótnie jak i w drewnie. W ciągu tych kilku dni, twórcy z gminy Poraj, mieli możliwość obcować z naturą, tworzyć z dala od miejskiego zgiełku, w miejscu gdzie wydawać by się mogło, czas się zatrzymał. Gospodarze – Ewa i Mariusz – osoby niesamowicie uzdolnione artystycznie, przygotowali dla naszych „plenerowiczów” wiele atrakcji. [- Oprócz spacerów w poszukiwaniu inspiracji, zwiedzania interesujących miejsc okraszonych ciekawymi historiami, przygotowano również spektakl i przepiękny koncert w wykonaniu twórców „Szkoły wrażliwości”]- mówi opiekun pleneru – instruktor Zofia Chwastek. Na zakończenie pleneru nie mogło zabraknąć wernisażu na który, przyjechali zaprzyjaźnieni z Gminą Poraj: burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie – Marcin Sikorski.

[- Ten pobyt to wspaniałe zwieńczenie 10 lat wspólnej pracy twórców zarówno profesjonalnych, jak i amatorów należących do grupy „Kolor”. Wspaniałym jest również fakt, że oprócz różnego stopnia umiejętności artystycznych, na wspólnym tworzeniu w GOK-u spotykają się osoby w bardzo różnym wieku od 18 lat do ponad sześciedzięciu]- mówi uczestniczka pleneru – Ewelina Kustra.

[- Sądzę, że dofinansowanie pleneru w Kapkazach przez Gminny Ośrodek Kultury było trafionym prezentem z okazji jubileuszu Grupy „Kolor”. Ci fantastyczni ludzie, od lat związani z naszym ośrodkiem kultury, stworzyli grupę, która jest naszą wyrazistą, artystyczną wizytówką. Ich twórczość jest bardzo różnorodna, ale oczywiście łączy ich wspólna pasja. O tym, jak twórczy był plener w Kapkazach, świadczą bardzo liczne prace uczestników, które zostaną jeszcze w tym roku wyeksponowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Skip to content