„Mężczyzna idealny” w Poraju!


Piątek. Sala widowiskowo-kinowa „Bajka” w Poraju i pierwszy w czterdziestoletniej historii GOK-u spektakl teatralny. Doskonała obsada, świetna fabuła, sala wypełniona po brzegi publicznością i ten temat – „Mężczyzna idealny”. Cóż to był za wieczór!


[- Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie i dziękuję, że zechcieliście Państwo przyjąć nasze zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które jest pierwszym krokiem zmierzającym do zrealizowania dużego projektu pn. „Cztery pory roku z kulturą”, a związanego z obchodzonym przez GOK jubileuszem 40-lecia działalności]- mówiła witając gości dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

[- Dzisiejszy wieczór – to jak powiedziała pani dyrektor – zaledwie preludium do całej, różnorodnej gamy przedsięwzięć artystycznych realizowanych przez GOK w ramach „Czterech pór roku z kulturą”. Zima, co już możemy Państwu zdradzić, to oprócz teatru i kabaretu, również muzyka i to na najwyższym poziomie, bowiem już w marcu na deskach tej sceny wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki – Alicja Majewska, jak zawsze w duecie z Włodzimierzem Korczem]- mówiła wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

W piątkowy wieczór na scenie „Bajki” pojawili się aktorzy wielkiego formatu: Ewa Lorska, Tadeusz Ross, Andrzej Beya-Zaborski i Piotr Pręgowski. W sposób bardzo humorystyczny pokazali ile zabawnych sytuacji może spowodować dążenie do stworzenia mężczyzny idealnego i jak trudno takiego „uzyskać”. Akcja przedstawienia toczy się w klinice leczenia męskich nerwic, gdzie w ręce ekscentrycznego profesora i wybitnej doktor psychiatrii i biogenetyki trafia, przeżywający kryzys osobowości, sławny showman telewizyjny i gwiazdor estrady. Od tego momentu akcja nabiera tempa – zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiana ról, jest „rozbierany poker”, romans i spisek, seans seksterapeutyczny ale przede wszystkim terapia śmiechem – nie tylko dla pacjentów kliniki, ale również dla całej licznie zgromadzonej publiczności.

Po spektaklu aktorzy – prócz kwiatów – otrzymali również brawa na stojąco i kilkakrotnie pojawili się jeszcze na scenie wywoływani głośnymi oklaskami publiczności. Była też okazja do wspólnego zdjęcia na scenie.

[- Sądząc po reakcji publiczności, spektakl był strzałem w dziesiątkę i dobrym, mocnym akcentem dla „Czterech pór roku z kulturą”. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu i mamy nadzieję, że pozostałe nasze propozycje okażą się równie dobre]- mówi M. Ryziuk-Wilk.

Skip to content