MINI DANCE SHOW

Największe taneczne show w powiecie myszkowskim za nami. Blisko 200 roztańczonych, wspaniale przygotowanych przedszkolaków prezentowało swoje umiejętności podczas czwartej edycji MINI DANCE SHOW.

We wtorek (24 kwietnia) sala widowiskowo-kinowa „Bajka” wypełniła się dobrą, pozytywną energią, która emanowała od wszystkich uczestników MDS. Mali tancerze z całego powiatu myszkowskiego zjechali do Poraja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, by wziąć udział w wielkim, tanecznym przedsięwzięciu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: starosta myszkowski – Dariusz Lasecki i wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

MINI DANCE SHOW rozpoczęła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk, która w stroju Alicji wprowadziła wszystkich zebranych w bajkową Krainę Czarów, życząc dzieciakom powodzenia i doskonałej zabawy.

W tym roku do konkursu przystąpiło 18 zespołów. W skład jury zasiedli: Katarzyna Miklas – pedagog, instruktor tańca, choreograf w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Jury oceniało tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki. Tegorocznemu konkursowi towarzyszyła scenografia związana z przygodami Alicji w Krainie Czarów. Już od chwili wejścia do porajskiej „Bajki”, uczestnicy, za sprawą otaczających dekoracji, przenosili się w baśniowy świat, w którym Alicja przeżyła magiczne przygody. Ze sceny, taneczne zmagania uczestników śledził, bystrym okiem, kot, który towarzyszył Alicji w jej podróży po magicznej krainie. Jego szeroki uśmiech świadczył o podziwie dla popisów tanecznych młodych wykonawców. Mali tancerze mogli pozować do zdjęcia pod wielkimi, kolorowymi grzybami, lub w otoczeniu karcianych żołnierzy Królowej Kier i poczuć się jak „bajkowe krasnoludki”.

Tradycyjnie, w holu przygotowano słodki poczęstunek. Każdy z uczestników miał też namalowany specjalny symbol, który świadczył o odwiedzinach w Magicznym Świecie.
MINI DANCE SHOW zainaugurował występ dwóch zespołów tanecznych w kat. 3-4 latki: Zespół Taneczny „MAŁE CHEERLEADERKI” z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju oraz Zespół Taneczny „PSZCZÓŁKI” z Przedszkola Nr 3 w Myszkowie. Następnie na scenie zagościły „starszaki” – czyli kat. 5-6 latki, w której wzięło udział 16 zespołów z przedszkoli reprezentujących wszystkie gminy powiatu myszkowskiego.

Po tanecznych zmaganiach przyszła chwila wytchnienia i czas obrad jury.

MINI DANCE SHOW od samego początku – czyli już od czterech lat – cieszy się ogromną popularnością. Patrząc na wciąż rosnącą ilość małych uczestników, możemy z całą pewnością stwierdzić, że jest to największe taneczne show w powiecie myszkowskim. Na najwyższym stopniu podium konkursu stawały dzieciaki z przedszkoli: z Winowna, ze Starej Huty, z Mysłowa, Żarek, Poraja oraz z Myszkowa.

[- Ogłoszenie wyników – zgodnie z naszym postanowieniem z lat poprzednich – odbyło się w taki sposób, by dzieciaki – laureaci – dowiedziały się o werdykcie od swoich opiekunów, indywidualnie. Naszym zamiarem jest bowiem docenienie wszystkich uczestników i uhonorowanie ich w odpowiedni sposób. Ocena jest również ważna, ale dzieci na MINI DANCE SHOW dowiadują się o niej już po wszystkim. Nie chcemy, by komukolwiek było przykro, tym bardziej, że nasi tancerze byli doskonale przygotowani, ich kostiumy i taniec zachwycały, a dzieci były rewelacyjne]- mówi dyrektor GOK.

Ogromne słowa uznania dla dzieci, ich opiekunów, rodziców padły ze strony wicestarosty myszkowskiej Anny Sochy-Korendo, wicewójt Katarzyny Kaźmierczak oraz jurorów – Katarzyny Miklas i Adriana Dobrowolskiego.

[- Dziękuję Wam za udział i pracę jaką wykonaliście, by wziąć udział w tym konkursie. Gratuluję Wam talentu i życzę kolejnych sukcesów. Cieszę się, że Starostwo Powiatowe mogło dołożyć się do tego przedsięwzięcia]- mówiła A. Socha-Korendo.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju Magdalena Ryziuk – Wilk pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i zaprosiła wszystkich uroczych tancerzy na scenę po odbiór nagród, które wręczali: wicestarosta myszkowska – A. Socha-Korendo, wicewójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak i jurorzy – K. Miklas i A. Dobrowolski. Każdy zespół otrzymał dyplom za udział i nagrodę – węże spacerowe wykonane w warsztacie artystycznym Centrum Integracji Społecznej. Węże powstały również dzięki wsparciu materiałowym firm: Callida Sp. z o.o. z Myszkowa oraz P.P.H.U. „OLO” z Jastrzębia – DZIĘKUJEMY! Kolorowe, długie węże, ze specjalną taśmą odblaskową były mega niespodzianką dla dzieci i najważniejszym trofeum. Każdy zespół dodatkowo oryginalny dyplom, piękną grafikę (z Alicją lub Kapelusznikiem) wykonaną przez Ewelinę Kustra – pracownika GOK Poraj oraz inne nagrody rzeczowe.

Dodatkowo, zdobywcy I i II miejsc otrzymali karty upominkowe o wartości 250 zł każda ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali również obrazy przedstawiające Kapelusznika z „Alicji w Krainie Czarów” namalowane przez Zofię Chwastek – instruktora plastyki GOK Poraj. A zdobywcy III miejsc dodatkowe gry
„MINI DANCE SHOW” wsparli: firma „Solo Kolos” w Częstochowie, sklep „KREDKA” w Poraju, Starostwo Powiatowe w Myszkowie. W organizacji tego przedsięwzięcia GOK wsparł warsztat artystyczny Centrum Integracji Społecznej, którego uczestniczki własnoręcznie przygotowały węże spacerowe dla tancerzy i miały ogromny wkład w przygotowanie bajkowej scenografii. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

[- Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym tancerzom, ich opiekunom, patronom honorowym – staroście Dariuszowi Laseckiemu i wójtowi – Łukaszowi Stacherze. Dziękuję jurorom – pani Katarzynie Miklas i Adrianowi Dobrowolskiemu, którzy – już nie po raz pierwszy, zupełnie bezinteresownie – zgodzili się podjąć trudną pracę jurorską]- mówi M. Ryziuk-Wilk.


Tegoroczna edycja Mini Dance Show zakończyła się następującym werdyktem jury:

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „BIEDRONKI” – Przedszkole z Oddz. Integr. w Koziegłowach Oddz. Zamiejsc. w Starej Hucie

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SKACZĄCE ISKIERKI” – Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju

II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SŁONECZKA” – Przedszkole Publiczne w Niegowie

II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ZAJĄCE Z KOZIEGŁÓW” – Przedszkole z Oddz. Integr. w Koziegłowach

III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ISKIERKI” – Przedszkole nr 2 w Myszkowie

III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „JABŁUSZKA” – Przedszkole nr 1 „Bajka” w Myszkowie

 

Skip to content