Ogromny sukces „naszych talentów”!

Sześć kategorii i aż trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie dla reprezentacji Gminy Poraj. Tak oszałamiający efekt osiągnęli nasi genialni, młodzi artyści, który reprezentowali Gminę na I Powiatowym Festiwalu Muzycznym „Nasz Talent” im. H. Gmitra.

Niesamowite emocje towarzyszyły nam w niedzielę (30 kwietnia) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, gdzie odbył się finał organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie Festiwalu Muzycznego.
Znakomite jury w składzie: Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, Siergiej Wowkotrub, zdecydowało, że nasi reprezentanci zasługują na wysokie wyróżnienia.
W kategorii przedszkola Łucja Piecuch (Samorządowe Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku) otrzymała III miejsce.
W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce powędrowało do Jagody Bojanek (Szkoła Podstawowa w Poraju).
W kategorii kl. IV-VI drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Łabuś (Szkoła Podstawowa w Poraju).
W kategorii Gimnazja najlepsza okazała się Katarzyna Ząbkiewicz (Gimnazjum w Poraju).
W kategorii Zespoły – pierwsze miejsce na podium zdobył zespół z Gimnazjum z Żarek Letniska w składzie: Kinga Olszewska, Zofia Bączyńska i Aleksander Pilarski.
W kategorii solistów ze szkół ponadgimnazjalnych Gmina Poraj nie wystawiała swojego reprezentanta.

[- Wspólnie z zastępcą wójta Gminy Poraj – panią Katarzyną Kaźmierczak bardzo mocno trzymałyśmy kciuki za naszych wokalistów. Każdy ich występ, to był ogromny stres dla nas, więc nawet nie wyobrażam sobie co czuli nasi artyści, ich opiekunowie i rodzice. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki, bowiem na scenie spotkali się najlepsi. Nasza reprezentacja – talenty z Gminy Poraj zachwyciły nie tylko publiczność, ale również jury o czym świadczy werdykt. Brawo, brawo, brawo dla tych młodych, ogromnie utalentowanych ludzi ]- mówi dyrektor GOK Poraj – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie

Skip to content