PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”

W środę (20 czerwca), na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju, blisko pięćdziesięcioosobowa grupa utalentowanych aktorsko i wokalnie uczestników warsztatów teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego,

zaprezentowała prapremierę musicalu „Przez dziurkę od klucza”.

Musical to efekt wielomisięcznej pracy uczestników warsztatów teatralnych prowadzonych przez Elżbietę Jatulewicz przy współpracy z instruktorami GOK: Bożeną Dróżdż, Anną Szczęsną, Zdzisławem Zasuniem, Ewą Matuszczyk, Adamem Grajdkiem oraz nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej w Żarkach Letnisku: Agnieszką Broszkiewicz i Iwoną Woś. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu na scenie porajskiej „Bajki” mogliśmy podziwiać umiejętności aktorskie i wokalne wszystkich uczestników warsztatów teatralnych od tych najmłodszych po seniorów (ale młodych duchem) wspieranych przez Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, Zespół „Nastolatki” oraz Zespół „Szalona Piątka Plus”. „Śpiewająco” opowiedziane historie z życia codziennego uczniów i ich rodzin podejrzane przez tytułową dziurkę od klucza, wspaniałe stroje i różnorodność przedstawianych postaci, złożyły się na sukces przedstawienia.

Licznie zgromadzona widownia z Katarzyną Kaźmierczak – zastępcą wójta Gminy Poraj na czele, była oczarowana ponadczasowością musicalu i wielopokoleniowością prezentujących swoje talenty aktorów.

[- Szanowni Państwo, chciałam zaznaczyć, że sukces naszego musicalu, to w dużej mierze autorski scenariusz i muzyka pani Elżbiety Jatulewicz. Musicali organizowanych przez ośrodki kultury i szkoły jest bardzo wiele w całej Polsce, ale nasz musical wyróżnia oryginalny scenariusz i piosenki. Dodatkowym atutem jest również wielopokoleniowość naszych wspaniałych artystów. Zagraliśmy to z rozpiętością wiekową od 6 do ponad 70 lat. Wyglądaliście pięknie. Na cały, doskonały musicalowy obraz złożyły się umiejętności Was wszystkich. Staliście się świetną, artystyczną drużyną, która wykonała ogromną pracę, by zrealizować ten musical. Dziękuję Wam i dziękuję Waszym opiekunom, rodzicom, dziadkom, bo zdaję sobie sprawę, że i Państwo włożyliście wiele serca w powodzenie tego projektu, że wspomnę tylko o kostiumach, czy dowożeniu dzieci na próby]- mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Muzykę do przedstawienia przygotowali: Elżbieta Jatulewicz, Jacek Bąk i Wojciech Sanocki, a aranżacje – Łukasz Kluczniak, w widowisku wykorzystano dwie piosenki: „Ogórek wąsaty” z popularnego programu telewizyjnego dla dzieci oraz „Po prostu bądź” z repertuaru zespołu Maanam. Każdy uczestnik musicalu otrzymał słodki upominek, a opiekunowie ręcznie wykonane przez uczestniczki warsztatu artystycznego Centrum Integracji Społecznej – kolorowe tulipany.

Gratulujemy wszystkim występującym i życzymy niegasnącego zapału do dalszej pracy artystycznej i kolejnych wspaniałych spektakli!

Skip to content