Porajskie Pastelki na podium

Aż trójka młodych artystów z Klubu „Pastelki” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju znalazła się w gronie laureatów XV Międzypowiatowego Konkursu na Kartkę Walentynkową. Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwym tematem, bo dotyczącym uczuć. Musieli – oczywiście za pomocą obrazu – wyrazić sympatię do drugiego człowieka. Tematyka, sądząc po rekordowo wysokiej ilości nadesłanych prac, jak widać nikogo nie odstraszyła, a stała się wręcz artystycznym wyzwaniem. Zdaniem członków jury, spośród 900 walentynkowych kartek, w tym 24 przesłanych z porajskiego GOK-u, aż trzy prace naszych reprezentantów zasługiwały na nagrody. To ogromny sukces naszych „Pastelek”.
[- Jesteśmy ogromnie dumni z naszych młodych twórców, którzy szkolą swoje umiejętności pod okiem instruktora – pani Zofii Chwastek i reprezentują nasz ośrodek na wielu konkursach. Gratulujemy sukcesu laureatom konkursu w Konopiskach i życzymy kolejnych wyróżnień]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.
Oto nasi laureaci:
w kategorii Przedszkole – I miejsce otrzymała Michalina Anna Michalska z Choronia,
w kategorii kl. I – III na trzecim miejscu znaleźli się: Wiktor Jarkiewicz z Jastrzębia i Kajetan Michalski z Choronia.
Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 17 lutego w Kościele Parafialnym w Konopiskach.

Skip to content