POWITALIŚMY NOWY ROK

Część mieszkańców Gminy Poraj zdecydowało się witać 2019 rok przed budynkiem GOK w Poraju. W tym roku po raz pierwszy nie było pokazu ogni sztucznych.

Były za to, noworoczne życzenia od władz gminy oraz zabawa przy polskich i światowych przebojach muzyki tanecznej. Wszystkim towarzyszyła atmosfera niepowtarzalnej, magicznej sylwestrowej nocy.
W ciepłą noc, mieszkańcy gminy Poraj i okolic zaczęli zbierać się przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury już od godziny 23.00. Właśnie o tej godzinie wystartował gminny Sylwester. Z zaproszenia Urzędu Gminy Poraj, Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego i OSP w Poraju skorzystały te osoby, które zdecydowały się wyjść z tzw. „domówek”. Na tanecznym parkiecie pod chmurką królowała polska muzyka taneczna oraz muzyczne hity mijającego roku. Nim wybiła północ, życzenia w imieniu władz gminy – wójt Katarzyny Kaźmierczak i przewodniczącego Rady Gminy Sylwestra Sawickiego oraz radnych, skierowali dyrektor GOK Magdalena Ryziuk – Wilk i kierownik Andrzej Kozłowski. Wybiciu północy towarzyszył artystyczny multimedialny pokaz grafik autorstwa Marty Raźniewskiej „Kalejdoskop”. Po pokazie, na nowo rozpoczęła się zabawa taneczna, która potrwała jeszcze godzinę. Urząd Gminy Poraj sylwestrem bez fajerwerków wpisał się w ogólnopolski trend, by imprezy świętować bez tego rodzaju atrakcji, mając na uwadze bezpieczeństwo czworonogów. W zorganizowaniu Sylwestra, jak co roku, bardzo pomogli strażacy z porajskiej jednostki. Słowa podziękowania należą się również policji i firmie Protector, za profesjonalną ochronę.

Skip to content