Prezentacja Całunu Turyńskiego w Poraju!

W sobotni wieczór, 20 maja, w sali widowiskowo-kinowej „BAJKA” w Poraju miała miejsce niezwykła prezentacja, będąca okazją do poznania swoistego świadka śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, jakim jest Całun Turyński.

Organizatorami tego spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Poraju oraz Towarzystwo Św. Pawła w Masłońskim, a patronat nad przedsięwzięciem objął wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera. Prezentację poprowadził ks. Zbigniew Dudek – paulista i rekolekcjonista, kustosz kopii Całunu Turyńskiego, który od blisko 20 lat wędruje z nim po całej Polsce przybliżając jego niezwykłą historię.

Każdy, kto kiedykolwiek słyszał o tej jednej z największych relikwii chrześcijaństwa i przyszedł na spotkanie, na pewno pogłębił swoją wiedzę nie tylko o męczeńskiej śmierci Chrystusa, ale również o zwyczajach pogrzebowych ówczesnych Żydów. Ks. Zbigniew Dudek w bardzo prosty i mocno działający na wyobraźnię sposób, przybliżył nam ostatnie chwile życia, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

[- Serdecznie dziękuję ks. Dudkowi za tę niezwykłą prezentację. Z ogromną przyjemnością wsłuchiwaliśmy się w treść tego wykładu i poznawaliśmy wiele interesujących wątków dotyczących ostatnich chwil życia Chrystusa i faktów związanych z Całunem, które przez lata były badane i analizowane, by w sposób jednoznaczny móc potwierdzić autentyczność tego niezwykłego płótna i odtworzyć obraz Jezusa]- mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Skip to content