PRZEJMUJĄCY SPEKTAKL W „BAJCE”

Dziś (22 stycznia br.) w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju, odbył się spektakl pt. „Boże Narodzenie mimo wszystko” w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Michalinki”

działającego przy Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie sióstr Albertynek na ul. Wesołej w Częstochowie.

Tego dnia wystawiono dwa spektakle i za każdym razem widownia była pełna. Pierwszy odbył się o godz. 10.00, a drugi o godz. 12.00. Było to przejmujące opowiadanie o świętach, na które złożyło się kilka scenek przeplatanych pięknymi kolędami.

[- Z zespołem „Michalinki” spotkaliśmy się już nie po raz pierwszy. Jednak za każdym razem, gdy widzimy się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju, możemy podziwiać piękne przedstawienie w ich wykonaniu. Scenariusz, na który złożył się ciekawy tekst i muzyka, a do tego piękne kostiumy i scenografia, sprawił, że spektakl był bardzo przejmujący. Każdemu widzowi spektakl dostarczył refleksji i przemyśleń na temat świąt Bożego Narodzenia i próbę udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie – czym one są dla każdego z nas] – powiedziała dyr. GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Wśród licznie zgromadzonej w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” publiczności można było zauważyć m.in. rzecznika prasowego Urzędu Gminy Poraj – Andrzeja Kozłowskiego, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju – M. Ryziuk-Wilk, prezes Stowarzyszenia Miłośników Twórczości J. Gniatkowskiego „Apasjonata” – Ewę Matuszczyk, Podopieczne DPS w Poraju wraz z opiekunkami oraz dyrektora, grono pedagogiczne i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poraju.

Siostra Renata Trzópek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie sióstr Albertynek w Częstochowie – podziękowała władzom Gminy Poraj za umożliwienie zorganizowania przedstawienia oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za współpracę. Nie mogło również zabraknąć w pełni zasłużonych podziękowań dla podopiecznych i opiekunów, którzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie tak wyjątkowego spektaklu.

Scenariusz i reżyseria: Edyta Maroszek, Urszula Juchnik i Agnieszka Michalczyk.

Skip to content