Sobotni wieczór pełen humoru w Kinie Bajka

W sobotę (13 lutego) na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, wystąpił znakomity kabareciarz i parodysta – Stan Tutaj.

Artysta swoją przygodę z kabaretem rozpoczął w 1983 roku w kabarecie „Szerszeń” Kazimierza Brusikiewicza, następnie występował w kabaretach Hanki Bielickiej, Jana Pietrzaka, w kabarecie Pigwa Show. Od 1995 występuje solo. Telewizyjnej publiczności znany z opolskich kabaretonów (1996, 1998), satyrycznego programu Tadeusza Drozdy „Prywatka u Tadka” (1999), festiwalu kabaretowego Koszalin (2000). Największą popularność zdobył dzięki parodiom prezentowanym w programie „Disco Relax” w TV Polsat, m.in. „Mortadela”, „Viagra”, „Mydełko Fa” . Podczas występu komentował aktualną rzeczywistość społeczno–polityczną oraz zaśpiewał piosenki znanych artystów ze zmienionym tekstem. Parodiował między innymi Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, zespół Wilki, Piersi, Ich Troje i wielu innych artystów, nie pominął także znanych polityków. W 2014 roku S. Tutaj wystąpił podczas Dni Gminy Poraj i wówczas swoim występem zaskarbił sobie sympatię porajskiej publiczności, a z rąk wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery odebrał tytuł „Przyjaciela Gminy Poraj”.

Sobotni wieczór w „Bajce” był wyjątkowy. Raz po raz publiczność nagradzała artystę brawami odwdzięczając się tym samym za wspaniałe skecze i doskonałą dawkę dobrego humoru. S. Tutaj w swoich parodiach nie oszczędzał nikogo. Na warsztat wziął sobie polskich celebrytów i polityków. Publiczność była zachwycona. Na zakończenie, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju – Magdalena Ryziuk-Wilk podziękowała artyście za występ wręczając kwiaty i życząc dalszych sukcesów estradowych.

Sobotni wieczór kabaretowy w „Bajce”, wyjątkowy, bo walentynkowy upłynął w sympatycznej atmosferze. Publiczność z pewnością na długo zapamięta dowcipne skecze i doskonałe parodie w wykonaniu Stana Tutaja.

Skip to content