STREFA DOBREJ MUZYKI W PORAJU

Już po raz szósty Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju zorganizował Letnie Prezentacje Muzyczne w STREFIE DOBREJ MUZYKI. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

Prezentacje młodzieżowych zespołów muzycznych odbyły się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju 28 maja. Zgromadzoną publiczność i wykonawców powitała dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk. [- Życzę Wam udanych prezentacji i dziękuję za udział w STREFIE]- mówiła M. Ryziuk-Wilk.
Zespoły występujące tego dnia w „Bajce” oceniało jury w składzie: Elżbieta Jatulewicz – pedagog, instruktor teatralny, wokalistka, lider zespołu „Szalona Piątka Plus”, Rafał Polegaj – muzyk i Paweł Krzyczmonik – muzyk, pracownik Referatu Promocji Urzędu Gminy Poraj.
W STREFIE zagrało pięć zespołów prezentujących bardzo wysoki poziom wykonawczy. Zróżnicowany repertuar, świetne aranżacje, dużo utworów autorskich, doskonała muzyka, pomysł i energia przeplatana nutką nostalgii złożyły się na doskonałe widowisko muzyczne. [- Było bardzo, bardzo dobrze. Jestem zaskoczony tak wysokim poziomem reprezentowanym przez zespoły. To było świetne granie i doskonale się tego słuchało, również ze względu na to, że repertuar był bardzo zróżnicowany. Każdy z wykonawców miał coś ciekawego do zaprezentowania. Bardzo się cieszę, że mogłem tu dziś z wami być]- mówił Rafał Polegaj tuż przed ogłoszeniem wyników. Tego samego zdania byli wszyscy członkowie komisji oceniającej.
[- Dziękuję wam, że doskonale wpisaliście się w STREFĘ DOBREJ MUZYKI, której założeniem jest stworzenie platformy do pokazywania talentów młodych ludzi, którzy doskonale czują się na scenie, i którzy – w dużej mierze – wykonują autorski repertuar. Przekonaliście mnie, że warto organizować STREFĘ i kontynuować ten pomysł, choć zespołów młodzieżowych – niestety – nie ma zbyt wiele. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy się spotkać. Bardzo serdecznie dziękuję, gratuluję i życzę dalszej pasji twórczej, rozwijania talentów i jak najlepszych warunków do realizacji waszych zainteresowań. To była ogromna przyjemność znaleźć się z wami w STREFIE. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję – byliście wspaniali!]- mówiła dyrektor GOK.
Wszystkie wyróżnione zespoły otrzymały nagrody finansowe, dyplomy, a zdobywca miejsca pierwszego – specjalną, oryginalną statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez Martę Jędrzejewską – absolwentkę ASP we Wrocławiu, instruktora GOK.
Wyniki STREFY DOBREJ MUZYKI:
I miejsce – „Sąsiedzi”
II miejsce – „Set The Point”
III miejsce – „Of 2”
Wyróżnienia: „Histeryc” i „Zimna Północ”

Skip to content