ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE

W tym roku, po raz pierwszy, Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju przygotował nową propozycję dla osób z artystycznym „zacięciem” i manualnymi zdolnościami,

chcących poznać tajniki przygotowania świątecznych wianków. Warsztaty odbyły się w środę 12 grudnia, a poprowadziła je Klaudia Zalega.

Święta Bożego Narodzenia to czas wielkich przygotowań, nie tylko w naszych sercach i kuchniach, ale również czas na podkreślenie odświętnymi dekoracjami naszych mieszkań i domów. A jak wiadomo – nic nie cieszy tak bardzo, jak dekoracja wykonana samodzielnie. Dla takich właśnie osób ambitnych i zdolnych manualnie, zostały przygotowane warsztaty DIY. Każda uczestniczka mogła – korzystając z pomocy i rad prowadzącej – wykonać swój własny, jedyny i niepowtarzalny wianek bożonarodzeniowy. Na dekoracjach, oprócz nieodzownej świerczyny, nie zabrakło suszonych plasterków cytrusów, aromatycznych lasek cynamonu, anyżu, szyszek, gałązek i innych naturalnych elementów. Wykonane przez siebie wianki uczestniczki warsztatów zabrały ze sobą, aby przez całe Święta móc podziwiać efekty swojej pracy.
Wszystkim uczestniczkom życzymy wspaniałych, pogodnych Świąt w rodzinnym gronie i atmosferze ciepła i miłości oraz wielu twórczych pomysłów na nadchodzący Nowy Rok!

Skip to content