ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

Święta zbliżają się wielkimi krokami, zaczynają się świąteczne przygotowania. W naszych domach czuć już zapach pieczonych pierników, oraz igliwia. Powoli wybrzmiewają świąteczne melodie, a dzieci czekają na wymarzone prezenty.


Aby oczekiwanie na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia było przepełnione radością Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju w minioną niedzielę (16 grudnia) po raz kolejny zorganizował koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju.
Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje poczucie bliskości i integracji. Zarówno słowa, jak i sama melodia kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają optymistycznie i dają poczucie spokoju, dlatego miniona niedziela była tak wyjątkowa. Licznie przybyłych gości ciepło powitała wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK w Poraju – Magdalena Ryziuk – Wilk.
Wszyscy utalentowani wykonawcy z naszej gminy – zarówno ci najmłodsi jak i nieco starsi – zaprezentowali na scenie porajskiej „Bajki” stworzyli piękne, zróżnicowane, świąteczne widowisko muzyczne. Koncert rozpoczął występ „Szalonej Piątki Plus” – zespołu prowadzonego przez Elżbietę Jatulewicz, będącego już swoistą „wizytówką” GOK w Poraju, zdobywającego nagrody w licznych konkursach wokalnych na terenie całego kraju. Następnie wystąpiły dzieci ze „Studia Piosenki”, które swoje talenty muzyczne „szlifują” pod czujnym okiem Marleny Labocha. Na scenie również zaprezentowały się „Nastolatki” oraz Roksana Sapota – solistka z zespołu „Plus Minus”, których instruktorem jest Ewa Matuszczyk i Adam Grajdek. Kolejny zespół goszczący na scenie to „Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Poraj”, któremu akompaniował Zdzisław Zasuń, a prowadzony jest przez instruktorki: Bożenę Dróżdż i Annę Szczęsną. Wszyscy artyści przygotowali przepiękne programy stworzone z nastrojowych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które złożyły się na magiczny, ciepły koncert, który był muzyczną dedykacją płynącą od Gminnego Ośrodka Kultury do wszystkich mieszkańców gminy i wszystkich współpracujących z GOK-iem osób. Za serce i pasję z jaką działają w swoich zespołach, wszyscy wykonawcy i instruktorzy otrzymali drobne upominki w postaci ceramicznych i świątecznych serduszek wykonanych w pracowni ceramicznej GOK oraz przez uczestniczki warsztatu artystycznego Centrum Integracji Społecznej (CiS), z życzeniami wspaniałych Świąt.
Podczas kolędowania zostały wręczone nagrody laureatom VI Gminnego Konkursu Plastycznego dla dorosłych i młodzieży na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Młodzi artyści otrzymali nagrody rzeczowe, a dorośli – finansowe. Najlepsi w tym roku – zdaniem jury – okazali się:
kategoria: młodzież (gimnazjum i klasy VII -VIIISP )
I miejsce – MATEUSZ ŁABUŚ – SP Żarki Letnisko,
II miejsce – WERONIKA SZEWCZYK – SP Żarki Letnisko,
MARIA JANUSIEWICZ – SP Żarki Letnisko,
JAKUB CHWIST – SP PORAJ,
III miejsce – WIKTORIA WITKOWSKA – SP PORAJ,

kategoria: dorośli:
I miejsce – KAMILA GAJZNER i AGNIESZKA CHOCHAUS,
II miejsce – AGATA WROTNIAK-PALA,
III miejsce – ANNA PASEK.

Koncertowi Kolęd towarzyszył Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić świąteczne rękodzieło oraz upominki: oryginalne stroiki, ręcznie zdobione bombki, kartki świąteczne, aniołki, skrzaty i wiele innych ozdób.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Skip to content