ŚWIĘTO PAŃ

W czwartkowy wieczór (5 marca) Panie z Gminy Poraj na zaproszenie wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju – Magdaleny Ryziuk-Wilk wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Tym razem uroczystość odbyła się w sali OSP w Choroniu. Dla każdej z przybyłych Pań był to wieczór pełen niezapomnianych atrakcji.

Przygotowano wiele niespodzianek. Były występy artystyczne, upominki i oczywiście słodki poczęstunek – pyszne ciasta ufundowane przez panów: Sylwestra Sawickiego – przewodniczącego Rady Gminy Poraj, Radnych: Bartosza Rajczyka, Łukasza Boronia, Andrzeja Tkacza i Marcina Makucha, a także radnego powiatowego – Mariusza Karkochę Do poczęstunku dołączyły się również cukiernie: „Brel”, „Jarko” i Waldemar Ossowski.

W czasie tego spotkania, życzenia dla Pań płynęły często. Mariusz Karkocha i Sylwester Sawicki dziękowali Paniom za ciepło i uśmiech, jakie wnoszą w codzienność. W ramach podziękowań, każda z Pań otrzymała drobny upominek – ceramiczne serduszka wykonane w pracowni ceramicznej w GOK. Specjalne muzyczne dedykacje płynęły dla pań od panów. Zagrali i zaśpiewali: Mirosław Podlejski, Kapela Biesiadna z Choronia, Zdzisław Zasuń i Roman Kryst.

Specjalnie na tę okazję przygotowane wiersze recytowali członkowie – zarówno panie jak i panowie – Klubu Literacko-Historycznego „Pod strofą”.

Te wszystkie dedykacje – słowne i muzyczne płynęły prosto z serca. Atmosfera była serdeczna, a każda z pań mogła się poczuć wyjątkowo.

Stało się już tradycją, że w trakcie obchodów Gminnego Dnia Kobiet wybierana jest Kobieta Roku.

Tym razem ten zaszczytny tytuł przyznano Izabeli Leszczynie – Posłance na Sejm RP. Wybór ten ogłosiła wójt – Katarzyna Kaźmierczak.


[Podejmowała się zadań, dla wielu niewykonalnych, które
z determinacją doprowadzała do pomyślnego finału.
Jej działalność, aktywne uczestnictwo w życiu publicznym, zdecydowane, odważne wypowiedzi na wielu gremiach, spowodowały, że jest osobą znaną i cenioną. Jest w niej bezpośredniość, pokora i wielka kultura. Szanowni zebrani, Kochane Kobiety Gminy Poraj!

Niedawno odkryłam, że szereg pojęć, rzeczowników (jakby odruchowo poprawiła nasza Laureatka – polonistka), które mają ostatnio nowy wydźwięk i nowe znaczenie, jest rodzaju żeńskiego. Upraszczając można powiedzieć, że Europa jest Kobietą, Polska jest Kobietą, niektórzy twierdzą, że Gmina Poraj jest Kobietą. A Kobietą Roku 2019 w Gminie Poraj jest Izabela Leszczyna]– mówiła K. Kaźmierczak.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuje firmom cukierniczym, które ufundowały pyszne ciasta dla Pań:

Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Waldemar Ossowski – Kamienica Polska

Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze „BREL” – Myszków

P.P.U.H. „JARKO” – Masłońskie

Podziękowania kierujemy też do:

Mariusza Karkochy – Radnego Rady Powiatu Myszkowskiego, Radnych Rady Gminy Poraj:

Sylwestra Sawickiego, Bartosza Rajczyka, Łukasza Boronia, Andrzeja Tkacza i Marcina Makucha.

Podziękowania kierujemy również do strażaków z OSP Choroń za udostępnienie sali.

Skip to content