TALENTY W GMINIE PORAJ „WYŁOWIONE”!

W poniedziałek (9 kwietnia), w sali widowiskowo-kinowej „BAJKA” w Poraju, odbyły się gminne eliminacje II Powiatowego Festiwalu Muzycznego „NASZ TALENT” im. Henryka Gmitra

organizowanego przez Powiat Myszkowski.

Na scenie porajskiej „Bajki” stanęli najlepsi wokaliści z Gminy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przed profesjonalnym Jury, w skład którego weszli: Weronika Skalska – wokalistka, która koncertowała u boku wielu znanych artystów, m.in.: Formacji Nieżywych Schabuff i Kasi Cerekwickiej, aktualnie solistka współpracująca z orkiestrą Satelite tworzącą muzykę do spektakli teatralnych; Kosma Kalamarz – basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, zaprezentowali się młodzi, utalentowani wokaliści – od przedszkolaków do licealistów. Mimo – wydawać by się mogło – niewielkiej ilości uczestników – jurorzy mieli nie lada problem z wyborem pięciu najlepszych wykonawców. Po burzliwych obradach, Jury zadecydowało, że w Finale II Powiatowego Festiwalu Muzycznego „NASZ TALENT” w Myszkowie Gminę Poraj reprezentować będą: Wojciech Piecuch, Maria Majstryszyn, Milena Czernecka, Katarzyna Łabuś i Weronika Dzieża.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Nagrody uczestnikom eliminacji gminnych wręczała wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za ich sukces w Koncercie Finałowym!

Skip to content