TRZECI JUROR FESTIWALU!

Edward Spyrka – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, dziennikarz muzyczny – ponownie będzie gościć w Poraju, by po raz kolejny dokonać oceny wokalnych umiejętności uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego.

Dziś przedstawiamy postać kolejnego jurora. Miło nam, że i w tym roku zaproszenie do składu jury przyjął Edward Spyrka, który kilkakrotnie zasiadał w gonie jurorów podczas Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego.

Edward Spyrka – ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Gliwicach w klasie fortepianu. Jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach. W 1962 r. rozpoczął pracę w Rozgłośni Polskiego Radia w Opolu, początkowo jako redaktor muzyczny, później kierownik redakcji muzycznej.

Od 1965 r. prowadził własny zespół muzyczny, z którym dokonał  licznych nagrań dla archiwum Polskiego Radia.

Od 1964 r. był związany z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu jako juror, kierownik muzyczny, dyrygent i dziennikarz radiowy.

Jest kompozytorem:

– muzyki do spektakli teatralnych,

– muzyki do filmów dokumentalnych i krótkometrażowych,

– muzyki do piosenek m.in. dla Andrzeja Dąbrowskiego, Hanki Koniecznej, Steni Kozłowskiej, Dany Lerskiej, Anny Panas, Jerzego Połomskiego, Sławy Przybylskiej, Joanny Rawik, Andrzeja Rybińskiego i Elżbiety Wojnowskiej.

Miło nam będzie ponownie spotkać się  z E. Spyrką. Przypomnijmy, że Festiwal odbędzie się 25-27 czerwca, koncert Galowy będzie transmitowany online.

Skip to content