„VOLARE” I „SZALONA PIĄTKA PLUS”

W dniach 6–9 września br. w Krakowie odbył się II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Włoskiej „Volare”. Gminę Poraj podczas tego prestiżowego festiwalu reprezentowała „Szalona Piątka Plus”

– zespół wokalny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego.

Eliminację odbyły się w dwóch etapach, a zgłosiło się na nie 80 podmiotów wykonawczych. „Szalona Piątka” pokonała konkurencję i z najlepszymi wokalistami dostała się do drugiego etapu, w którym zmagało się tylko 20 najlepszych podmiotów wokalnych. Ostatecznie, w finale – zgodnie z werdyktem jury – znalazło się sześciu solistów i zespół „Szalona Piątka Plus” w składzie: Elżbieta Jatulewicz (instruktor muzyczny zespołu), Maria Magdalena Gurbała, Renata Bączyńska, Joanna Dobosz, Justyna Zwolińska, Katarzyna Olszewska.

Szalona Piątka Plus” zaśpiewała dwie piosenki: „Gelsominę” i miks włoskich przebojów.

Zespół nagrodzony został specjalnym wyróżnieniem, czego uwieńczeniem był występ podczas koncertu galowego, który odbył się w Filharmonii Krakowskiej. „Szalonej Piątce Plus” na scenie towarzyszyła Orkiestra Wojciecha Wachułki.

Warto podkreślić, że Panie zdobyły wielką sympatię krakowskiej publiczności. Organizatorem Festiwalu było Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej – Oddział Małopolski. 

[- Ogromnie nam miło, że po raz kolejny możemy złożyć gratulacje „Szalonej Piątce Plus” i cieszyć się z ich sukcesu. Panie znowu udowodniły, że w kategorii zespołów wokalnych nie mają sobie równych w całej Polsce]- mówi Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor GOK Poraj.

Skip to content