WALENTYNKA DLA BLISKICH

W przededniu Walentynek – 13 lutego br., w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” odbył się niezwykły koncert. Ze sceny „popłynęły” muzyczne dedykacje dla najbliższych.

Wystąpili artyści zdobywający swoje umiejętności pod dachem Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.Koncert „Walentynka dla bliskich” to rodzaj prezentacji umiejętności zdobytych przez młodych wykonawców oraz postępów jakie poczynili podczas ubiegłego roku korzystając z zajęć muzycznych prowadzonych w GOK Poraj. Dla wszystkich występujących jest to ważne wydarzenie, również ze względu na to, że występują dla swoich bliskich, licznie zgromadzonych na widowni porajskiej „Bajki”. Ten niezwykły koncert zainaugurowała wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, dziękując artystom za ich pasję i godne reprezentowanie naszej Gminy na różnego rodzaju konkursach i występach.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Poraj. Ludowe, barwne stroje i oprawa taneczna stworzyły niepowtarzalne widowisko muzyczne, które dzieci przygotowały pod kierunkiem instruktorów: Bożeny Dróżdż , Anny Szczęsnej i akordeonisty – Zdzisława Zasunia.

Na scenie porajskiej „Bajki” nie mogło zabraknąć zespołu Nastolatki, który od wielu lat godnie reprezentuje GOK Poraj i towarzyszy nam na wszelkich uroczystościach w gminie. Zespół swoje umiejętności zdobywa pod czujnym okiem instruktorów: Ewy Matuszczyk i Adama Grajdka.

Ze sceny popłynęły również miłosne walentynki od młodych wokalistów ze Studia Piosenki Marleny Labochy: Oliwii Bugajczyk, Hanny Stobieckiej, Wiktorii Jędryki, Marii Majstryszyn, Aleksandry Jędryki, Jakuba Potempskiego, Mai Rynkiewicz oraz duetów: Michaliny Ratman i Brajana Włodarczyka oraz Marii Kozak i Amelii Dudek.

Bardziej rockowe brzmienie miały muzyczne życzenia od uczniów Przemysława Smacznego z sekcji perkusji działającej w GOK Poraj: Macieja Zawadzkiego i Mikołaja Mizery.

Wszyscy młodzi wykonawcy otrzymali z rąk Magdaleny Ryziuk-Wilk – dyrektora GOK Poraj słodkie upominki i niewątpliwie zaproszenie na tegoroczne Dni Gminy Poraj, gdzie swoje talenty będą mogli zaprezentować na wielkiej, profesjonalnej scenie szerszemu gronu odbiorców, w otoczeniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wszystkim młodym artystom gratulujemy pasji i talentu oraz życzymy dalszego zapału w realizacji muzycznych planów.

Skip to content