Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Poraju

Druga niedziela stycznia to dla sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce dzień mobilizacji. W Poraju po raz dziesiąty koordynatorem Finału było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera”, a Szefem porajskiego sztabu Katarzyna Kaźmierczak.

W całej gminie kwestowało 51 wolontariuszy, a przy organizacji finałowego koncertu pracowało kolejnych dwudziestu. Sztab Finału gospodarzył w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego, gdzie przez cały dzień wolontariusze mogli się ogrzać, wypić gorącą herbatę lub czekoladę i zjeść smakołyki, którymi dosłownie zasypali nas hojni sponsorzy. W porze obiadowej na wszystkich czekał pyszny żurek.

O godzinie 14.30 rozpoczął się koncert finałowy, na który złożyły się występy lokalnych wykonawców: zespołu „Nastolatki” i „Plus Minus”, kwintetu smyczkowego „Luximo” (muzyka filmowa), grupy rockowej „Mieszańcy”, mistrza elektronicznych brzmień Grzegorza Bojanka, formacji „Set The Point” wraz z Sylwią Majchrzak i Sandrą Floryszczyk w zaskakujących aranżacyjnie coverach i utworach własnych, Formacji „Dzika Plaża” z wokalem Magdy Łągiewki, grupy „Eskalacja”, częstochowskiej grupy reggae „Koloroton” i Jurajskiego Oddziału Bluesowego. W przerwach między występami poszczególnych grup odbyły się licytacje przedmiotów podarowanych przez stałych porajskich (i nie tylko) darczyńców. W licytacji wzięło udział wielu mieszkańców Poraja na czele z v-ce Starostą Anną Socha – Korendo i wójtem gminy, Łukaszem Stacherą.

Aukcje zasiliły zbiórkę wolontariuszy. Z niepokojem oczekiwaliśmy na ostateczny wynik bowiem rokrocznie udawało nam się podbić poprzedni wynik mniej więcej o tysiąc złotych. Tegoroczny Finał przeszedł jednak najśmielsze oczekiwania bo ostateczna kwota była wyższa od ubiegłorocznej o pięć tysięcy! XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamknął się kwotą ponad 22600 złotych. Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim wolontariuszom, sponsorom, a nade wszystko życzliwym i hojnym mieszkańcom gminy Poraj.

Skip to content