WIELKIE ŚWIĘTO TAŃCA W PORAJU

W minioną sobotę ( 9 października) w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Poraju odbyło się największe wydarzenie taneczne w tym roku: Puchar Polski Klas C,B i A Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Gala Taneczna Poraj Ultex-Pol Cup 2021.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Organizatorem Turnieju była Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy przy współpracy Gminy Poraj i Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

W sobotę, na parkiecie hali sportowej SP Poraj, w taneczne szranki stanęło 200 najlepszych par tanecznych z 70 klubów z całej Polski z najwyższych klas C, B oraz A, które walczyły o międzynarodową klasę S w stylach: standardowym i latynoamerykańskim.

W tym dniu zebrana publiczność mogła uczestniczyć w wielkim święcie tańca. Utalentowane dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy doskonale wytrenowani i ogromnie utalentowani. Było to wspaniałe widowisko artystyczne, które rozpoczęło się już rano i trwało do późnych godzin wieczornych.

[- Mega gratki i brawa dla par, trenerów i rodziców par, za ich maksymalny wkład i tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy waszym oczekiwaniom i w przyszłym roku zrobimy jeszcze lepszą imprezę taneczną] – powiedzieli Adrian i Marta Dobrowolscy.

Po wieczornej Gali puchary i medale zwycięzcom wręczała wójt Gminy Poraj. [- Cieszę się, że współpraca ze Szkołą Tańca Dobrowolscy, z małą ubiegłoroczną przerwą, jest nadal kontynuowana i ponownie możemy być świadkami tego fantastycznego festiwalu młodości, piękna, pasji, który dostarcza widzom niesamowitych wrażeń. Gratuluję tancerzom i wyrażam podziw dla tego co robią, bo zdaję sobie sprawę ile czasu spędzają na treningach i jak wiele muszą poświęcić, by osiągnąć tak wysoki poziom]- mówiła wójt K. Kaźmierczak.

Organizatorzy i partnerzy Turnieju serdecznie dziękują Sponsorom tego przedsięwzięcia: Hotelowi „KINGA” z Żarek Letniska, firmie „JURAJSKA” z Postępu, Fundacji „Złota Gwiazda”, firmie „KIMLA”, „ULTEX-POL”, „ULISSES”, P.H.U. DROŚ-SAWICKI, kawiarni „CAFFE SPORT”. Podziękowania dla Partonów Medialnych: radiu JURA, telewizji ORION oraz Gazecie Myszkowskiej.

Podziękowania należą się również Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi Szkoły Podstawowej w Poraju za współpracę przy organizacji Turnieju. Podziękowania kierujemy również pod adresem Centrum Integracji Społecznej w Poraju.

Skip to content