WYJĄTKOWY KONCERT KOLĘD

W niedzielę, 13 stycznia br., w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Szalona Piątka Plus” oraz Orkiestry Dętej z Poraja, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza

Gniatkowskiego w Poraju. Tydzień wcześniej w kościele kolędy zaśpiewał również Zespół Śpiewaczy „Malwy”.
13 stycznia to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej śpiewamy kolędy i utrzymujemy dekorację świąteczną do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego. Zebrani wierni mogli po raz kolejny poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia i przypomnieć sobie piękne chwile spędzone wraz z rodziną..
Występy porajskich zespołów nadały mszy św. wyjątkowego, uroczystego charakteru. Ks. Proboszcz Zdzisław Zgrzebny podziękował zespołom oraz dyrekcji GOK za pomysł i organizację koncertu. Przypomnijmy, że kierownikiem muzycznym „Szalonej Piątki Plus” jest Elżbieta Jatulewicz, kapelmistrzem Orkiestry jest Paweł Mastalerz, natomiast prezesem Marek Salamoński. Tydzień wcześniej Orkiestra Dęta z Poraja uświetniła Orszak Trzech Króli organizowany przez parafię św. Jana Berchmansa w Trzebniowie.

Skip to content