FESTIWAL PIOSENEK J. GNIATKOWSKIEGO – WERDYKT JURY

W sobotę, 12 września, w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyły się przesłuchania uczestników XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. W tym roku – ze względu na pandemię Festiwal odbył się online. Nadesłane nagrania oceniało Jury w składzie: Krystyna Prońko, Krystyna Maciejewska-Gniatkowska i Janusz Szrom. Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego – Marek Balt i Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Mimo trudnej sytuacji uczestnicy nie zawiedli. Przesłuchania odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Najliczniejszą grupę stranowili uczestnicy kategoriiII i IV. Każdy wykonawca prezentował dwie piosenki: jedną z repertuaru Janusza Gniatkowskiego, a drugą dowolną. Przesłuchania online z pewnością nie są wymarzoną formą oceniania dla Jurorów, niemniej w obecnej sytuacji umożliwiły organizację Festiwalu. Nie zastąpią jednak, bezpośredniego kontaktu uczestnik – juror, wzajemnej interakcji i emocji z tym związanych.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji, Jury uzgodniło następujący werdykt:
• kat. I: 6-8 lat
I miejsce – Lena FIGLER,
II miejsce – Kinga BOROŃ,
III miejsce – Nicola SOBECKA i Zuzanna PISARSKA,

• kat. II: 9-13 lat
I miejsce – Natalia FROCH,
II miejsce – Bartosz BĄK,
III miejsce – Przemysław KULEJ,

• kat. III:14-18 lat
I miejsce – Anna MAJCHRZAK,
II miejsce – Wiktoria SIUDYKA,
III miejsce – „SWEET VOICES”,

• kat. IV: 19-59 lat
I miejsce – Darina BURNOS,
II miejsce – Magdalena BEDNARKIEWICZ,
III miejsce – Karolina AMBROZIAK,
WYRÓŻNIENIA: „TRIO MIO AMORE” i Elżbieta SIKORA,

• kat. V: powyżej 60 lat
I miejsce – Wojciech WALCZAK,
II miejsce – „VIVA LA MUSICA”,
III miejsce – „RETRO”.

Najwyższą nagrodę GRAND PRIX XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego, otrzymuje w tym roku Anna Majchrzak. Laureatom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!
Nagrody finansowe w kategoriach: IV i V zostaną przelane Laureatom na wskazane konto bankowe w piątek, 18 września. Laureatów w kategoriach: I, II i III oraz zdobywców wyróżnień w kat. IV zapraszamy na wręczenie nagród, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju 2 października br.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Hotel Kinga za zapewnienie noclegów dla członków Jury Festiwalu.

Skip to content