ZIMOWA PODRÓŻ DO ŚWIATA BAŚNI DOBIEGŁA KOŃCA

Podobnie jak w latach ubiegłych, również tej zimy, Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju zorganizował dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy ferie zimowe.

Ponad czterdzieścioro dzieci uczestniczyło w tygodniowych zajęciach obfitujących w mnóstwo atrakcji.

Wzorem lat ubiegłych ferie zimowe przygotowane przez GOK w Poraju były bogate w zajęcia, w których każdy uczestnik mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Tegoroczne ferie, to bardzo aktywnie spędzony tydzień. Były zimowe spacery, wspólne gry i zabawy. Nie zabrakło również wycieczki. Tym razem dzieci poznały urok dawnej szkoły oglądając wystawę w Starym Młynie w Żarkach. „Feriowicze” mogli zasiąść w starych ławkach, obejrzeć stare dzienniki, poznać zwyczaje panujące dawniej w szkołach a nawet przymierzyć noszone wówczas przez uczniów mundurki. Po „szkolnych” atrakcjach dzieci udały się do „Maciejówki” w Ostrowie, gdzie każde z nich zrobiło własnego, unikatowego misia.
Jednak największą atrakcją organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju ferii zimowych jest finałowa „nocka w GOK-u”, na którą wszyscy uczestnicy z niecierpliwością wyczekują.
Jak zawsze Galeria Sztuki Współczesnej na tę jedną noc zamieniła się w przytulną „spalnię”.
Na podłodze pojawiły się ciasno rozłożone materace i karimaty. Jednak nie od razu mali „feriowicze” położyli się spać. Wcześniej skorzystali z przygotowanych dla nich innych atrakcji. Było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, bajkowy seans filmowy i mnóstwo zabawy, po której zasnąć nie było łatwo.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy! Tak też wyjątkowo szybko minęły ferie w GOK. Mamy nadzieję, że nasi milusińscy będą je mile wspominać i niecierpliwie czekać na kolejne. „Feriowiczom” dziękujemy za wspólnie spędzone wspaniałe chwile i zapraszamy do udziału w zajęciach w przyszłym roku. Będziemy na nie czekać równie niecierpliwie jak Wy!
Niewątpliwym atutem ferii zimowych był, jak zwykle, atrakcyjny program, który został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poraju.

Skip to content