KONCERT ALICJI MAJEWSKIEJ Z OKAZJI 40-LECIA GOK-u

W niedzielne popołudnie, 26 marca br. w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbył się wyjątkowy koncert. W ramach projektu „Cztery Pory Roku z Kulturą”,

 realizowanego z okazji jubileuszu 40-lecia działalności  Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, na scenie porajskiej „Bajki” wystąpiła wspaniała artystka – Alicja Majewska. Akompaniował jej znakomity pianista i kompozytor – Włodzimierz Korcz – autor muzyki do większości jej piosenek oraz muzycy z Warsaw Opera Quartet. Koncert Alicji Majewskiej, której obok Włodzimierza Korcza towarzyszył wspaniały Warsaw Opera Quartet zaskoczył zarówno fanów jak i osoby życzliwie tylko zainteresowane. Wokalistka przedstawiła zgromadzonym w Sali Widowiskowo – Kinowej Kina „Bajka” w Poraju lwią część materiału ze swej ostatniej płyty, ale również znane przeboje w zupełnie nowej aranżacji. Wszystko to okraszone sporą dawką inteligentnego humoru ze strony gwiazdy, pianisty i kompozytora, a nawet – skrzypka, Michała Lisiewicza. Pani Alicja czarowała nie tylko głosem – także fantastyczną formą i świetną stylizacją udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że czas działa na jej korzyść. Warto zasygnalizować instrumentalną wersję przeboju „Jaka róża, taki cierń”, o którym autor i wykonawca powiedział, że przysporzył sławy i profitów dwóm wokalistkom (Majewskiej i Geppert), zaś samemu kompozytorowi… tylko sławy. Ciekawym przerywnikiem było także instrumentalne wykonanie przez Warsaw Opera Quartet motywu z serialu „07 zgłoś się” skomponowanego przez Włodzimierza Korcza. Warto przypomnieć, że w jednym z odcinków kultowego serialu zagrała (a przede wszystkim zaśpiewała) Alicja Majewska, która tym razem jednak oddała scenę zespołowi. Bis był oczywistością, ale i dla wielu zaskoczeniem. Piosenkę pt. „Miłość jest jak cień człowieka” zaśpiewała bowiem… „Szalona Piątka Plus” przy akompaniamencie W. Korcza i kwartetu smyczkowego oraz przy wsparciu wokalnym samej Alicji Majewskiej. Koncert zakończyła „Bardzo smutna piosenka retro” z repertuaru Andrzeja Sikorowskiego dedykowana przez Szaloną Piątkę Plus Alicji Majewskiej i towarzyszącym jej muzykom. Wydarzenie artystyczne z 26 marca 2017 to jednocześnie fantastyczny początek wiosny w „Czterech Porach Roku z Kulturą” – roku jubileuszu 40-lecia Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju” – recenzuje niedzielny koncert – wicewójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak.

[- Koncert Alicji Majewskiej był spełnieniem naszych marzeń i nie wyobrażam sobie lepszego muzycznego akcentu wiosennej części „Czterech Pór Roku z Kulturą” ]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Na kolejny wiosenny miesiąc – kwiecień – GOK zaplanował koncert operetkowy. W Sali Widowiskowo-Kinowej „BAJKA” wystąpią artyści scen poznańskich w składzie: Karolina Garlińska-Ferenc – sopran, Bartosz Kuczyk – tenor i Maciej Ogórkiewicz – tenor.

Bilety w cenie 35 zł już w sprzedaży. Koncert odbędzie się 22 kwietnia (sobota) o godz. 1700 . Gorąco zapraszamy!

Skip to content