Tekst łatwy do czytania ETR

Informacje o Gminnym Ośrodku Kultury

im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju

w języku łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

Gminny  Ośrodek  Kultury  im.  Janusza  Gniatkowskiego  w Poraju,  czyli  w  skrócie  GOK  znajduje  się  przy  ulicy  Piłsudskiego 14.

Tutaj  znajduje  się  główny  budynek  GOK,  w  którym  pracuje  Dyrektor  i  inni  pracownicy.  To  dworek,  naprzeciw  którego  jest  skwerek  z  pomnikiem  Józefa  Piłsudskiego  oraz  kino  „Bajka”.

Budynek  ma  cztery  wejścia.

Główne  wejście  znajduje  się  z  boku  budynku  od  strony  ulicy  Strażackiej.  Niestety  budynek  nie  posiada  podjazdu  dla  osób  poruszających  się  na  wózkach.

Te  wejścia  z  przodu i z tyłu  budynku  prowadzą prosto do Galerii Sztuki. Są otwierane podczas wystaw.

GALERIA  SZTUKI  WSPÓŁCZESNEJ

Tutaj  organizujemy  wystawy,  koncerty  kameralne,  wręczanie  nagród.

To dodatkowe wejście prowadzi prosto do Izby Regionalnej, sali tanecznej oraz sali muzycznej.

IZBA  REGIONALNA

W  niej  znajdują  się  przedmioty  z  dawnych  lat,  które  mieszkańcy  używali  w  życiu  codziennym.

IZBA  PAMIĘCI

W  niej  znajdują  się  przedmioty  związane  z  kopalniami,  w  których  na naszym  terenie  wydobywało  się  rudy  żelaza.  Są  też  tutaj  przedmioty  związane  z  koleją z  dawnych lat.

DZIAŁALNOŚĆ

W  GOK  można  malować,  śpiewać,  grać  na  instrumentach,  tańczyć,  grać  w  szachy.

NASZE PRACOWNIE

CERAMICZNA:

MUZYCZNA:

PLASTYCZNA:

Nasze  pracownie,  w  których  odbywają  się  zajęcia  edukacyjne.

Na  wszystkich  drzwiach  znajdują  się  tabliczki  z  napisami,  co  znajduje się w  poszczególnych  pomieszczeniach.

ZESPOŁY  DZIAŁAJĄCE  PRZY  GOK

Przy  GOK  działają  zespoły,  które  grają  na  instrumentach,  śpiewają,  tańczą.  Występują  podczas  różnych  uroczystości.

Jeśli  chcesz  zadzwonić  –  zadzwoń  pod  numer:  530 210 560  lub  34 314 55 48

Możesz  też  do  nas  napisać  e-mail  na  adres:

Tekst do pobrania w wersji PDF