W środę (27 marca), w sali widowiskowo-kinowej „BAJKA” w Poraju, odbyły się gminne eliminacje III Powiatowego Festiwalu Muzycznego „NASZ TALENT” im. Henryka Gmitra organizowanego przez Powiat Myszkowski.

Na scenie porajskiej „Bajki” stanęli najlepsi wokaliści z Gminy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przed profesjonalnym Jury, w skład którego weszli: Weronika Skalska – wokalistka, która koncertowała u boku wielu znanych artystów, m.in.: Formacji Nieżywych Schabuff, Piotra Cugowskiego, Rafała Brzozowskiego aktualnie solistka współpracująca z orkiestrą Satelite tworzącą muzykę do spektakli teatralnych; Kosma Kalamarz – basista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, zaprezentowali się młodzi, utalentowani wokaliści – od przedszkolaków do licealistów.

Komisja jednogłośnie uznała, że poziom wykonawców jest bardzo wysoki i po przesłuchaniu 17 wokalistów wyłoniła zwycięzców.

Po burzliwych obradach, Jury zadecydowało, że w Finale III Powiatowego Festiwalu Muzycznego „NASZ TALENT” w Myszkowie Gminę Poraj reprezentować będą: Nicola Sobecka, Łucja Piecuch, Magdalena Bąk, Katarzyna Ząbkiewicz, Chiara Wawryło, wyróżnienia otrzymali:Jakub Potempski oraz Weronika Dzieża. Wyróżnieni wokaliści mają także szanse w uczestnictwie w konkursie finałowym, jednak ostateczna decyzja jury zostanie podjęta dopiero po ostatnich przesłuchaniach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Nagrody uczestnikom eliminacji gminnych wręczała wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Zdobywcy I miejsc wezmą udział w warsztatach muzycznych organizowanych w dniach 26-27 kwietnia br.. pod okiem fachowców będą mieli okazję szkolić swoje umiejętności wokalne, a następnie wystąpią w finale konkursu, który odbędzie się 28 kwietnia w Myszkowie.

Gratulujemy wszystkim wygranym!