„BAGAŻ” – WYSTAWA MALARSTWA R. BUBLA

Za nami niezwykły wieczór. Wspaniali goście i kolejna, ciekawa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju.

Tym razem do współpracy udało nam się zaprosić Roberta Bubla – artystę z Krakowa, który pochodzi z Żarek Letniska. Wernisaż odbył się w piątek – 24 marca.

Robert Bubel – urodził się w 1968 r. w Żarkach. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Dzierżnie i w Żarkach Letnisku. Uczęszczał do LO im. Kopernika w Częstochowie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Z. Grzybowskiego w 1997. Od 1990 roku mieszka i pracuje w Krakowie.

[- Artysta ma na swoim koncie niezliczoną ilość wystaw. Tylko w tym roku jego prace były eksponowane w Antoninie i Krakowie, a teraz – co nas ogromnie cieszy – również w Galerii w Poraju. ]- mówiła podczas wernisażu dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Wystawa „Bagaż” jest wyborem obrazów z różnych lat. [- Bo po wielokroć sięgam do mojego bagażu. Nie tylko w pewnym okresie i nie w jednym roku. Bo też wystarczy mi zamknąć oczy, żeby przywołać wspomnienia miejsc i przeżyć, jakbym tam był dzisiaj. W ten sposób pewne obrazy żyją w nas. Nieustannie. Z całym ciężarem niesionych przez nie znaczeń]- mówi R. Bubel i dodaje: [- Malarstwo nie jest albumem ze starymi pocztówkami. Nie tak je rozumiem. Używam języka malarstwa aktualnego i współczesnego. Dlatego też prezentowane obrazy są moją własną i artystyczną, interpretacją jakiegoś wspomnienia, widoku miejsc i ludzi. Również starych fotografii, gdzie przeszłość mówi do nas dzisiaj. Jakże często są one częścią tego bagażu, który towarzyszy nam tuż obok. Wystarczy sięgnąć.]

[-Zgromadzone tutaj prace Roberta Bubla budzą refleksję za przeszłością i wywołują wspomnienia. Ja sama odnalazłam w nich własne impresje z przeszłości – te dotyczące miejsc dobrze mi znanych, jak i te, dotyczące ludzi, którzy odeszli – tak pięknie oddanych ze starych fotografii. Tytuł wystawy „Bagaż” oddaje sedno jej treści. Myślę, że każda i każdy z nas obecnych na dzisiejszym wernisażu odnajduje w tych pracach część własnego „Bagażu” wspomnień. Bardzo dziękuję, że przyjął Pan, Robercie, nasze zaproszenie i pozwolił przeżyć to doświadczenie, które w dużej mierze jest naszym wspólnym] – mówiła w trakcie wernisażu wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Więcej na temat wystawy będziecie Państwo mogli przeczytać odwiedzając naszą Galerię i oglądając prezentowane obrazy. Serdecznie Państwa zapraszamy. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Można też umówić się w innych godzinach, wystarczy to skonsultować telefonicznie pod nr tel. 530 210 560. Polecamy, zapraszamy!

Wystawa trwa do 28 kwietnia.

Dziękujemy Partnerowi wystawy: EuroSklep Choroń, B. Rajczyk.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu wystawy kierujemy również do Pawła Froncisza.