BARWY JESIENI NA JURZE – NAJPIĘKNIEJSZE PRACE WYBRANE!!!

We wtorek,16 października, w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom V Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Barwy Jesieni na Jurze”.

Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a patronat honorowy nad konkursem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

Jak co roku nasi młodzi artyści nas nie zawiedli. Prace nadesłane na konkurs zachwycały kolorami i różnorodnością patrzenia na jesienny, jurajski krajobraz oraz jego przedstawieniem na niewielkiej kartce papieru za pomocą różnych technik płaskich – malowania farbami, kredkami, pastelami, wydzierania i naklejania kolorowych kawałków papieru.

OCENA

W czwartek, 11 października, 468 kolorowych jesiennych pejzaży „zaścieliło” podłogę Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju, tworząc przepiękny barwny dywan. Ocenie konkursowej poddanych zostało 446 z 468 prac, 22 nie spełniało bowiem wymogów regulaminowych. Jury w składzie: Rafał Stępniak – przewodniczący Jury, artysta plastyk, malarz; Barbara Dobosz-Szmida – plastyk i Marta Raźniewska – grafik, artysta plastyk, miało nie lada wyzwanie, aby spośród blisko 500 prac wybrać tylko te – ich zdaniem – najlepsze.

[- Kochani dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie do wzięcia udziału w tym konkursie. Dziś jego jubileuszowa edycja i blisko 500 prac, które wpłynęły na konkurs. „Barwy Jesieni na Jurze” to jeden z ulubionych konkursów organizowanych przez nasz ośrodek kultury. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie, bo w październiku nasza Galeria staje się prawdziwym odzwierciedleniem tego, co podczas jesieni widać na Jurze. W tym roku członkowie jury przechadzali się ścieżkami wytyczonymi wokół przepięknych „barw jesieni”. Rafał Stępniak, który co roku przygląda się waszym pracom, jest zawsze zachwycony. Podczas każdej oceny pada niezliczona ilość słów uznania dla waszego talentu, podkreślane są niuanse, które dla laika mogą być niedostrzegalne. Myślę sobie, żeby za rok nagrać wideo z przebiegu prac jury, żebyście mogli zobaczyć jak to wygląda, żeby jury mogło również zwrócić się do was bezpośrednio z werdyktem. Sądzę, że mogłoby to być bardzo fajne, nowe doświadczenie. Przy okazji dziękuję członkom jury, którzy nigdy nam nie odmawiają wzięcia udziału w ocenie prac konkursowych, a przecież nie jest to wcale łatwa praca, bo wybranie grona laureatów z tak ogromnej liczby uczestników, to duża trudność]- mówiła podczas wręczenia nagród – M. Ryziuk-Wilk.

We wtorek,16 października, na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, obecnych było ponad dwudziestu laureatów, którzy pojawili się wraz z nauczycielami, rodzicami, by wspólnie cieszyć się z sukcesu. Nagrody zwycięzcom wręczały: wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Specjalne podziękowania powędrowały również do nauczycieli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej!

Oto werdykt jury w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KATEGORIA I: kl. I – III SZKOŁA PODSTAWOWA:

– Martyna PIKUŁA – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myszkowie,

– Maria FLASZA – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Maja GRABOWSKA – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Kinga GRYL – Szkoła Podstawowa w Żarkach,

– Jakub WIECZOREK – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myszkowie,

– Maja KWIECIEŃ – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myszkowie,

KATEGORIA II: kl. IV – VI SZKOŁA PODSTAWOWA:

– Marcel BRĘCZEWSKI – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myszkowie,

– Przemysław GRABOWSKI – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Zuzanna KORAL – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Myszkowie,

– Karolina KUKLA – Szkoła Podstawowa w Pińczycach,

– Julia SOREK – Społeczna Szkoła Podstawowa w Szczekocinach,

– Zuzanna SKORSKA – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Wiktoria AMBROŻY– Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie,

– Martyna CZERNECKA – Szkoła Podstawowa w Poraju,

KATEGORIA III: kl. VII– VIII SZKOŁA PODSTAWOWA I III kl. GIMNAZJUM:

– Piotr HURAS – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myszkowie,

– Julia KONOFALSKA – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Myszkowie,

– Mateusz SZCZYPKA – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Mateusz KUROŃ – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myszkowie,

– Julia BRANCZEWSKA – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Myszkowie,

– Karina CZARNECKA – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Myszkowie,

– Mateusz GIL – Szkoła Podstawowa w Poraju,

– Anna OŚMIAŁOWSKA – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Myszkowie.