„DROGA DO SIEBIE” – WYSTAWA MALARSTWA MAGDALENY KMIECIK

Już od 5 listopada zapraszamy na wystawę malarstwa autorstwa Magdaleny Kmiecik.

Magdalena Kmiecik – artystka sztuk wizualnych, jej głównymi dziedzinami wypowiedzi artystycznych są: malarstwo, fotografia i performance oraz architektura wnętrz i florystyka.

W 2015 r. uzyskała dyplom z Malarstwa na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Ukończyła także studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej w dziedzinie obróbki plastycznej metali. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza i Jurajskiego Fotoklubu. Należy do Grupy Twórców Złota Linia i Międzynarodowej Grupy Artystycznej Atina. Uczestniczy w działaniach Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego Due Terre. Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa, fotografii, uczestniczy w plenerach malarskich i fotograficznych oraz otwartych akcjach społecznych promujących sztukę.

Tworzy inspirując się zmiennością zjawisk natury i zdarzeń zachodzących we współczesnym świecie. W prezentacjach performance art., m.in. „Nie terroryzmowi” (2016) i „Nie! Podległa” (2018), podejmuje tematy zagrożeń i największych plag cywilizacyjnych – przemocy, arogancji , brutalności i agresji w społeczeństwach. W wyniku działań w przestrzeni publicznej powstały też cykle malarstwa akcji. Wypowiada się także przeciw zagrożeniom ekologicznym. Jej prace znalazły się na wystawie „Stop! Smog!” w Europarlamencie w Brukseli, w 2019.

[-Wystawa malarstwa pt.: „Droga do siebie” jest zapisem twórczych zmagań z rzeczywistością ostatnich 6 lat. Próżno byłoby doszukiwać się w prezentowanych pracach cech wspólnych – techniki, stylu, czegoś, co czyni twórcę rozpoznawalnym. Realizuję w malarstwie moją przygodę ze sztuką – przygodę, której celem jest droga pełna nieoczekiwanych zwrotów, zdarzeń dobrych i złych, tajemniczych zjawisk, ukrytych znaczeń, eksperymentalnych odkryć, poszukiwanie i doświadczanie…. Początkowo była formą terapii, ucieczki… dziś stała się pasją!] – tak o wystawie mówi sama autorka – M. Kmiecik.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą choć na chwilę oderwać się od codzienności i odnaleźć wytchnienie w sztuce.

Więcej szczegółów: plakat i regulamin funkcjonowania Galerii Sztuki Współczesnej w GOK w Poraju poniżej.