„NASZ TALENT” – eliminacje gminne

W poniedziałek (27 marca) na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbyły się eliminacje gminne do Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent”- konkursu wokalno-muzycznego adresowanego do dzieci i młodzieży z powiatu myszkowskiego. W eliminacjach gminnych wzięły udział podmioty wykonawcze wyłonione podczas eliminacji szkolnych. [- Pamiętajcie, że wasza obecność tutaj to dowód, że jesteście najlepsi w swoich szkołach. Teraz musimy wybrać najlepszych z najlepszych, którzy będą reprezentować naszą Gminę w Powiecie. Oceniać was będzie profesjonalne jury w składzie: Michał Gasz – wokalista oraz Tomasz Wójcik – muzyk. Celowo nie zasiadł w gronie jury nikt z naszej Gminy, by komisja mogła dokonać absolutnie bezstronnej, rzeczowej oceny waszych umiejętności, oceniając dokładnie to co dziś, tu i teraz, zaprezentujecie na scenie „Bajki”]- mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Po przesłuchaniu 14 podmiotów wykonawczych jury zdecydowało, że I miejsca, a tym samym promocję do etapu powiatowego otrzymają:

Łucja Piecuch – Przedszkole (Samorządowe Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku)

Jagoda Bojanek – Szkoła Podstawowa I – III (Szkoła Podstawowa w Poraju)

Katarzyna Łabuś – Szkoła Podstawowa IV – VI (Szkoła Podstawowa w Poraju)

Katarzyna Ząbkiewicz – Gimnazjum (Gimnazjum w Poraju).

Do etapu powiatowego awansował również zespół muzyczny z Żarek Letniska w składzie: Kinga Olszewska, Zofia Bączyńska, Aleksander Pilarski, który był jedynym zespołem występującym

w eliminacjach gminnych.

[- Serdecznie gratuluję Wam wszystkim i namawiam do śpiewania. Realizujcie swoje pasje

i cieszcie się muzyką. Dziękuję rownież wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali dzieci

i młodzież do dzisiejszych eliminacji]- mówił tuż przed ogłoszeniem werdyktu jury – Michał Gasz.

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez powiat myszkowski i GOK Poraj.

[- Wierzę, że reprezentacja Gminy Poraj będzie nas wspaniale reprezentować w finale. Życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki za sukces 29 kwietnia]- mówił wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

Organizatorem Festiwalu „Nasz Talent” jest Powiat Myszkowski. Nagrodą dla laureatów eliminacji gminnych jest udział w dwudniowych warsztatach muzycznych, które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia w Myszkowie. Celem warsztatów będzie przygotowanie naszych „Talentów” do koncertu finałowego i nagranie płyty CD.

Skip to content