FESTIWAL PIOSENEK J. GNIATKOWSKIEGO – ZNAMY JURORÓW!

Edward Spyrka, Paweł Sztompke i Czesław Majewski, to wspaniałe trio w tym roku oceniać będzie uczestników XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego.

Wszyscy jurorzy dobrze znają Festiwal, twórczość Janusza Gniatkowskiego i wspaniale będzie ich gościć w Poraju, nie pierwszy już zresztą raz!

Edward Spyrka – kompozytor, dyrygent, dziennikarz muzyczny, wieloletni juror Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Debiutował na początku lat 60. XX w. jako pianista w zespołach rozrywkowych. Od 1962 pracownik Polskiego Radia w Opolu, wielokrotny kierownik muzyczny i juror Festiwalu Piosenki w Opolu. Kompozytor muzyki teatralnej i filmowej oraz piosenek (m.in. dla A. Panas, J. Połomskiego, S. Przybylskiej, J. Rawik, M. Bajora).

Paweł Sztompke – dziennikarz i recenzent muzyczny, związany obecnie z Programem I Polskiego Radia. Wielokrotnie zasiadał w jury rozmaitych festiwali muzycznych. Od 1977 roku stale prowadzi audycje na temat muzyki filmowej: „Filmowa tonacja trójki” (1978–1997), od 1996 roku „Muzyka kina” w Jedynce. Prowadzi koncerty oraz gale artystyczne na terenie całego kraju. Sprawozdawca muzyczny z polskich festiwali muzycznych i filmowych. Redaktor nagrań muzycznych z dziedziny jazzu i muzyki rozrywkowej w studiach nagraniowych Polskiego Radia.

Czesław Majewski – kompozytordyrygent, pianista oraz aktor. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany” (TVP2) i „Singa Dinga” (TV Puls). W latach 60. i 70. XX wieku prowadził zespół akompaniujący w Podwieczorku przy Mikrofonie. Między 1966 a 1969 rokiem był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. Pomiędzy 1978 i 1981r. był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie.

Przypominamy, że na zgłoszenia uczestników XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego czekamy do 30 maja. Natomiast Koncert Galowy Laureatów odbędzie się 25 czerwca.