FOLKLORIADA POWRACA!

Z radością ogłaszamy, że po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią powraca wielkie święto folkloru w Gminie Poraj!

Już 30 i 31 lipca odbędzie się XVI Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy” w pełnym swoim wymiarze. Przez te dwa dni na plenerowej scenie, w nowym, pięknym miejscu – na Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu koło Poraja, swoje umiejętności wokalne i aktorskie zaprezentują zespoły śpiewacze i obrzędowe oraz kapele z całej Polski! Niestety nie otrzymaliśmy na Folkloriadę dofinansowania z NCK, dlatego nie możemy poszerzyć Przeglądu Zespołów Folklorystycznych – tak, jak planowaliśmy – o dodatkową kategorię – zespoły taneczne. Całe przedsięwzięcie realizujemy z środków własnych, ale wierzymy, że może w przyszłym roku nam się uda…

W trakcie Folkloriady nie zabraknie jednak pola do popisu dla rękodzielników, którzy za każdym razem potrafią pozytywnie zaskoczyć jury Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego. Oczywiście dużo tych misternie wykonanych rękodzieł będzie można obejrzeć i zakupić w trakcie Targów Sztuki Ludowej 30 i 31 lipca.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca br. Pamiętajcie – w tym dniu zgłoszenia i prace konkursowe (w przypadku Konkursu Rękodzieła Artystycznego) muszą być FIZYCZNIE u nas! Jeśli przesyłacie je pocztą tradycyjną lub kurierem zróbcie to odpowiednio wcześniej.

Doszkalajcie swój warsztat muzyczny i artystyczny i przesyłajcie karty zgłoszenia i prace konkursowe.

Już od dziś odliczamy z niecierpliwością dni do spotkania z Wami!

 

FOLKLORIADA 2022 PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH regulamin

FOLKLORIADA 2022 PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH karta zgłoszenia

FOLKLORIADA 2022 FESTIWAL KAPEL regulamin

FOLKLORIADA 2022 FESTIWAL KAPEL karta zgłoszenia

FOLKLORIADA 2022 RĘKODZIEŁO regulamin

FOLKLORIADA 2022 RĘKODZIEŁO karta zgłoszenia, zgoda

TARGI SZTUKI LUDOWEJ FOLKLORIADA 2022 karta zgłoszenia zgody

Skip to content