„GÓRSKIE PEJZAŻE” – WYSTAWA FOTOGRAFII PRZEMYSŁAWA KRUKA

W piątek (23 lutego br.) w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju

licznie zebrani goście przenieśli się w przepiękne góry utrwalone na fotografiach autorstwa Przemysława Kruka.

Artystę oraz przybyłych gości przywitała wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk. W ten piątkowy wieczór porajską galerię odwiedziło mnóstwo miłośników fotografii. Na wernisażu, oprócz rodziny i przyjaciół artysty fotografa, pojawili się również: radni powiatowi: Anna Socha-Korendo i Mariusz Karkocha, radni Gminy Poraj: Barbara Caban, Dagmara Superson-Kosztyła, Grzegorz Bojanek i Bartosz Rajczyk, dyrektor Przedszkola w Żarkach Letnisku – Joanna Sawicka, zastępca kierownika GOPS w Poraju – Edyta Ząbkiewicz, zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych – Andrzej Kozłowskirysownik karykaturzysta – Wiesław Lipiecki, członkowie Klubu Dorosłego Plastyka „Kolor” działającego przy GOK Poraj, uczestnicy cyklicznych warsztatów fotograficznych organizowanych w GOK Poraj i KGW „Malwy”. Obecność tak wielu gości pokazała, że zawsze można czerpać prawdziwą radość z obcowania ze sztuką – bez względu na to, czy jest to malarstwo, rzeźba, fotografia czy jakakolwiek inna dziedzina sztuki.

Przemysław Kruk swoją przygodę z fotografią rozpoczął dość wcześnie, bo jeszcze w czasach fotografii analogowej. Przez lata zmieniające się technologie dały nowe możliwości, na tyle inspirujące, że amatorskie próby nabrały bardziej profesjonalnego charakteru i poważnego traktowania fotografii. Obecnie specjalizuje się w fotografii krajobrazu, szczególnie krajobrazu górskiego i polnego. Z każdym rokiem dodaje jednak coś nowego do swojej fotografii. Poszukuje ciągle nowych form pokazywania krajobrazu, na przykład fotografując w podczerwieni. Autor jest laureatem wielu konkursów polskich i zagranicznych.

[- Bardzo serdecznie dziękujemy Panu za możliwość zorganizowania tej wystawy, a Państwu za przyjęcie naszego zaproszenia]- mówiła dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk, która podarowała autorowi miniaturę malarską Anny Paterek, dla której inspiracją były zdjęcia P. Kruka. Niespodzianką dla gości wernisażu były upominki od autora – pięknie wydane pocztówki ze zdjęciami jego autorstwa.

Wszystkim obecnym na wernisażu serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, a osoby, które chciałyby zobaczyć wystawę w porajskiej Galerii Sztuki Współczesnej i na chwilę przenieść się w monumentalne góry utrwalone na wspaniałych, czarno-białych fotografiach P. Kruka, zapraszamy do dnia 15 marca br., od pon. do pt. w godzinach 8.00 – 16.00.

Istnieje możliwość zwiedzenia wystawy w późniejszych godzinach po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym (tel. 530 210 560).

Serdecznie zapraszamy!