GRAND PRIX „SZALONEJ PIĄTKI PLUS”

W ubiegłym tygodniu 20.04.2017 w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie odbyły się II Prezentacje Twórczości Artystycznej Seniorów.

Na hałcnowskiej scenie zaprezentowali się soliści, zespoły taneczne, teatralne, kabaretowe i wokalne reprezentujące ośrodki kultury z Krakowa, Wojkowic, Poraja, Konopisk, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej. Poraj reprezentowały panie z zespołu wokalnego „Szalona Piątka PLUS” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju zdobywając nagrodę GRAND PRIX.

Jury w składzie: FRANCISZEK KOPCZAK– Dyrektor Miejskiego Domu Kultury

JERZY HANDZLIK– Prezes Radia Bielsko

HENRYK WÓJTOWICZ– Wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów

MAŁGORZATA STACHURA– muzyk doceniło artystki za za siłę przekazu, ciekawe rozwiązania harmoniczne i aranżacyjne w prezentowanych piosenkach. Pamiątkowy puchar i dyplom wręczył Henryk Wójtowicz Wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów. Zespół „Szalona Piątka PLUS” w nagrodę otrzymał także weekendowy wyjazd do Hotelu „Ziemowit” w Ustroniu.

Bardzo się cieszę, że w Hałcnowie zdobyłyśmy Grand Prix. I nie o nagrodę tu chodzi. Cieszy ogromnie fakt, że z każdym rokiem nasz poziom wykonawczy rośnie. Szanuję i doceniam wszystkich występujących seniorów; ich odwagę, tremę, determinację! Jesteśmy, podobnie, jak wszyscy występujący amatorkami zakochanymi w muzyce, śpiewamy z oddaniem i radością, że możemy się realizować, a nasze sukcesy, to ciężka praca, praca i jeszcze raz praca. I to cały sekret” – mówi Elżbieta Jatulewicz – instruktor zespołu „Szalona Piątka Plus”.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. MDK Hałcnów