„GRUPA ROMANA” 20 LAT NA SCENIE

W niedzielę (31 lipca) podczas drugiego dnia Folkloriady Jurajskiej uczciliśmy Jubileusz 20-lecia pracy artystycznej Częstochowskiej Kapeli Biesiadnej „Grupa Romana”.

Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak wraz z dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju – Magdaleną Ryziuk-Wilk uhonorowały Kapelę w podziękowaniu za wieloletnią współpracę. Były z serca płynące życzenia, kwiaty oraz pamiątkowa statuetka.

[-Z okazji pięknego Jubileuszu 20. Rocznicy działalności artystycznej składamy wyrazy uznania i podziękowania za aktywną, pełną zaangażowania i oddania pracę na rzecz kultywowania kultury, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji. Wasza postawa jest cenną wskazówką dla innych oraz świadectwem, że są ludzie dobrej woli i wielkiego serca, dla których dobro, możliwość realizacji uzdolnień i zainteresowań oraz czerpana z tego radość, są wartościami nadrzędnymi] – mówiła K. Kaźmierczak – wójt Gminy Poraj.

„Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana” jest ambasadorem kultury Regionu Częstochowskiego. O zaangażowaniu i zdolnościach Kapeli świadczą liczne sukcesy oraz realizowana działalność artystyczna. Aktywność sceniczna daje Kapeli możliwość emocjonalnego spotkania z drugim człowiekiem, obcowania z pięknem muzyki, doświadczania wzruszeń i kulturalnych uniesień. Życzymy wielu radości i satysfakcji ze wspólnych artystycznych przedsięwzięć oraz wszelkiego dobra, spokoju i długich lat życia” – czytamy na statuetce wręczonej w niedzielne popołudnie szefowi Kapeli – Romanowi Krystowi. Podziękowania i życzenia dalszych sukcesów w pracy artystycznej odebrała również pani Grażyna Łoś-Kryst autorka tekstów, animatorka kultury, znawczyni folkloru miejskiego.