GWIAZDORSKIE DNI GMINY PORAJ 2017 (NIEDZIELA)

Ostatni dzień największego w naszym regionie święta – Dni Gminy Poraj, również odbywał się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Jastrzębiu, gdzie organizatorzy, czyli wójt Gminy Poraj, Urząd Gminy Poraj oraz Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego przygotowali mnóstwo atrakcji.

Tego dnia, czyli 25 czerwca, wydarzenia w ramach Dni Gminy Poraj startowały w samo południe „III Porajskim Wodowaniem”. O tym niezwykłym konkursie informujemy w osobnym materiale.

Na scenie głównej Dni Gminy Poraj koncerty rozpoczęły się o godz. 14.30. Prowadzącym tego dnia byłKrzysztof Skiba. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a wśród nich: Jurajska Kapela Biesiadna z Poraja,zespół „Plus Minus”Michał Surma i Amanda Kosętka oraz perkusista Mateusz Pasek.

Następnie na scenie odbyło się wręczenie nagród w wodnym konkursie pływania na byle czym, zrobionym z materiałów recyklingowych.

O godz. 16.00 na scenę wkroczył najbardziej znany zespół z Gminy Poraj „Szalona Piątka Plus”, który jak zwykle nie zawiódł i zachwycił publiczność swoimi wykonaniami.

Zaraz po nim na scenie wystąpiła Krystyna Maciejewska-Gniatkowska. W muzycznych wspominkach, opowiedziała słuchaczom historię swojego małżeństwa oraz przybliżyła klimat dawnych lat. Na scenie towarzyszyli jej znakomici muzycy, m.in. Andrzej Nebeski – perkusista, założyciel legendarnej grupy ABC.

Oryginalny support dla kolejnej gwiazdy, która pojawiła się na scenie, czyli zespołu VOX, zorganizowali muzycy z Orkiestry Dętej z Poraja, którzy w galowych mundurach pojawili się pod sceną i zaprezentowali kilka żywych, energetycznych utworów.

Po muzycznym, orkiestrowym wstępie sceną zawładnęli genialnie śpiewający artyści z grupy VOX. Trzech eleganckich panów, z Witoldem Pasztem na czele, wyśpiewało wielkie przeboje, tworząc wspaniałe widowiskowe przedstawienie. Perfekcyjny śpiew, znane i lubiane melodie oraz charyzma wykonawców urzekła publiczność i porwała ją do wspólnego śpiewu. Między utworami artyści opowiadali zabawne anegdoty z życia polskich muzyków i żywo utrzymywali kontakt ze słuchaczami. Z pewnością ten koncert pozostanie w pamięci wielu osób, które w niedzielę zajrzały nad Zalew Porajski.

We wspaniałym koncercie pełnym znanych hitów wystąpiła Grupa VOX

Wieczór tego dnia należał już do bardziej energetycznych wykonawców. Pierwszym z nich był zespół „Big Cyc”, który już od prawie 25 lat robi zadymę na rodzimej scenie muzycznej. Kolorowi muzycy, pełni werwy i energii rozpoczęli występ, który okazał się prawdziwym widowiskiem. Skiba, Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman, Maras i Gadak pokazali się z jak najlepszej strony i porwali porajską publiczność do szaleńczej zabawy.

Szaleńczą zabawę i dynamiczny nastrój na scenę wprowadził zespół „Big Cyc”

Po nich na scenę wkroczył FEEL. Najbardziej znany poprockowy zespół rodem ze Śląska poczuł się u nas jak u siebie i zagrał wspaniały koncert, prezentując swoje największe utwory, które jak się okazało są świetnie znane na pamięć naszej publiczności. Piotr Kupicha natychmiast złapał wspaniały kontakt ze słuchaczami i oczarował ich swoją postawą – skromną, a zarazem bardzo sceniczną. Po koncercie chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy potwierdzając, że „Feel” jest fajnym zespołem, zawsze otwartym na swoich fanów.

Gwiazdą trzeciego Dnia Gminy Poraj był zespół FEEL, czyli chłopaki rodem ze Śląska

Ostatni dzień Dni Gminy Poraj 2017 zakończył koncert „Jurajskiego Oddziału Bluesowego”, który bluesowo pożegnał publiczność.

Wieczór zakończył „Jurajski Oddział Bluesowy”

Oczywiście także i tego dnia wszyscy wykonawcy występujący na scenie otrzymali statuetkę Przyjaciela Gminy Poraj oraz kwiaty.

– Gmina Poraj kojarzy się w prosty sposób z turystyką, z kulturą, ze sportem, z rekreacją. Chcemy, żeby tak dalej o Gminie Poraj wszyscy myśleli

Wójt Łukasz Stachera promuje Gminę Poraj, by zachęcić jak najwięcej osób do odwiedzenia naszego regionu

W trakcie trzech Dni Gminy Poraj wolontariusze Fundacji „Kropla Szczęścia” kwestowali na rzecz 10-letniego Pawełka Fiutka z Żarek, który choruje na guza mózgu. Jedyną szansą dla chłopca jest operacja usunięcia guza tylnej części komory mózgowej, którą można przeprowadzić jedynie w Niemczech i to w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Szacowany koszt takiego zabiegu to blisko 200 tys. zł (ok. 38.560 euro). Niestety trzeba się spieszyć, gdyż guz ciągle odrasta, pomimo przeprowadzonych do tej pory dwóch operacji jego usunięcia. Dzięki szczodrości publiczności nad Zalewem Porajskim udało się zebrać łącznie 13.156,38 zł. Dziękujemy za hojność!

Wolontariusze Fundacji  „Kropla Szczęścia” kwestowali na rzecz chorego Pawełka z Żarek.
W trakcie trzech Dni Gminy Poraj uzbieraliśmy 13.156,38 zł!

Przez wszystkie Dni Gminy Poraj części artystycznej towarzyszyły jak zwykle liczne stoiska gastronomiczne, w tym Koła Gospodyń Wiejskich „Malwy”, atrakcje dla dzieci oraz Wesołe Miasteczko „Franco” z Czech.

Trzy dni fantastycznej zabawy upłynęły jak z płatka. Każdy kto był w miniony weekend nad Zalewem Porajskim dobrze o tym wie. Ale nie ma się co martwić. Kolejne Dni Gminy Poraj już za rok!

FOT. I TEKST JOLANTA LISOWSKA, UG PORAJ