„KOLOR” I GOŚCIE – WYSTAWA POPLENEROWA

W piątek 13 października br. odbył się wernisaż prac poplenerowych Grupy Kolor i gości. Było artystycznie i bardzo rodzinnie.

Organizatorem wystawy był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju oraz Klub Dorosłego Plastyka „KOLOR”.

Jeszcze nigdy w Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju nie prezentowano tak wielu i tak różnorodnych prac. 27 autorów stworzyło niezwykle barwną ekspozycję. Były obrazy, grafiki, szkice, akwarele, które inspirowane były porajskim zalewem i jego okolicami, a to za sprawą miejsca, w którym odbył się plener. Był to inspirujący zakątek – teren Stowarzyszenia „Marina Poraj”, Stowarzyszenia które już po raz drugi przyjęło naszych artystów i stworzyło im wspaniałe warunki do pracy twórczej. W tym malowniczym otoczeniu, na przełomie sierpnia i września, członkowie Grupy „KOLOR” i goście wymieniali się swoimi doświadczeniami, czego efektem była prezentowana wystawa. Mimo, że „KOLOR” tworzą nie tylko artyści profesjonalni, ale również amatorzy, wszyscy zaproszeni goście – bez wyjątku – chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Sprzyjająca aura, piękne otoczenie, a przede wszystkim wspaniała atmosfera – to wszystko zachęcało do twórczej pracy.

[- Serdecznie dziękujemy Państwu za przyjęcie zaproszenia i udział w tym wyjątkowym projekcie, a w zasadzie już jego drugiej edycji. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę jaką Państwo stworzyliście i za te wszystkie prace jakie dziś możemy oglądać w Galerii]- mówił w imieniu wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak – Andrzej Kozłowski. Z rąk A. Kozłowskiego wszyscy artyści odebrali piękne, białe róże jak wyraz wdzięczności za obecność na plenerze i wernisażu.

Wśród licznie zgromadzonych osób zwiedzających wystawę można było dostrzec min.: Annę Kuklę – skarbnika Gminy Poraj, Annę Wągrowską-Kumor – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, artystkę – Krystynę Maciejewską-Gniatkowską, przedstawiciela Regionalnego Funduszu Gospodarczego – Mariusza Muszczka. Plener i efekty pracy Grupy „Kolor” i gości zostały odebrane bardzo pozytywnie. Zapowiedziano już kolejną edycję tego przedsięwzięcia w przyszłym roku.

Na wystawie zaprezentowali swoje prace: Maria CAŁUS, Bogusław CHWASTEK, Zofia CHWASTEK, Agnieszka CYGAN, Maria DUSZA, Faustyna HELENIAK, Jolanta HURAS, Maria JAKUBCZAK, Marta JĘDRZEJEWSKA, Jacenty JOŃCZYK, Borys JUSIC, Patrycja KISIEL, Ewelina KUSTRA, Marzena LELETKO, Barbara ŁOZOWSKA, Janusz MARCISZ, Anna PATEREK, Barbara PIŃCZYŃSKA, Joanna PIŃCZYŃSKA, Mariola POŁCIK, Jan ROJEWSKI, Rafał STĘPNIAK, Maja SZCZYPKA, Karolina WILK, Małgorzata WINIARSKI, Klaudia ZALEGA, Marta ZYGMUNT.

Wystawa potrwa do 3 listopada br. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Plener malarski był jedną z części Projektu pn. „Poraj z KOLORem”. Plener został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych – ODL w Zawierciu i Gminę Poraj.