Konkurs Rękodzieła Ludowego – Laureaci wybrani!

Znamy już Laureatów XIII Konkursu Rękodzieła Ludowego! 4 sierpnia wręczymy nagrody!

Miło nam poinformować, że 23 lipca br. Komisja Konkursowa w składzie: – Barbara Pińczyńska – artysta ceramik, artysta plastyk – Marta Raźniewska – grafik, artysta plastyk – Klaudia Zalega – plastyk, – Rafał Stępniak – artysta plastyk, malarz (przewodniczący jury) po obejrzeniu 21 prac przesłanych przez 21 autorów, na XIII Konkurs Rękodzieła Ludowego realizowany w ramach XIII Folkloriady Jurajskiej „Starodawne i bliskie czasy” postanowiła przyznać 13 nagród. Wśród Laureatów znaleźli się:
Marian Pikuła, Maria Długosz, Jolanta Przybysz, Anna Krzanik, Urszula Religa, Jerzy Rogocz, Maria Sikorska, Cecylia Staśkiewicz, Wincenty Staśkiewicz, Anna Pasek, Barbara Toffel, Stanisław Gil, Donata Rogocz. Kolejność nazwisk jest przypadkowa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród w dniu 4 sierpnia (niedziela), o godz.17.00 w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku podczas XIII Folkloriady Jurajskiej „Starodawne i bliskie czasy”. Zapraszamy wszystkich twórców ludowych do udziału w Konkursie w następnym roku.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”