LAUREACI WYBRANI, NAGRODY WRĘCZONE

W piątek (2 października br.) w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego.

Spotkaliśmy się z laureatami w kategorii I, II i III oraz zdobywcami wyróżnień w kategorii IV.

Przesłuchania festiwalowe w tym roku, ze względu na epidemię, miały charakter online. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać plik video z własnym wykonaniem dwóch utworów: jeden z repertuaru Janusza Gniatkowskiego, a drugi dowolny według własnego uznania. W tym roku uczestników Festiwalu oceniało jury w składzie: Krystyna Prońko, Krystyna Maciejewska oraz Janusz Szrom.

[- Przypomnę słowa jury, że przesłuchania online mają swoje dobre strony przy okazji wstępnych eliminacji, natomiast absolutnie nic nie jest w stanie zastąpić relacji na żywo uczestnik-juror. Nie mniej cieszymy się, że idea festiwalu i zarazem jego jedenasta edycja, pomimo pandemii, odbyła się, a dziś – na żywo – mamy wielką przyjemność spotkać się z jego laureatami w najmłodszych kategoriach] – mówiła otwierając piątkowe spotkanie wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Wspólnie z panią wójt, nagrody laureatom wręczali: Krystyna Maciejewska, prezes Stowarzyszenia Apasjonata – współorganizatora Festiwalu – Andrzej Kozłowski. W imieniu europosła Marka Balta, który objął Festiwal honorowym patronatem, nagrodę GRAND PRIX wręczył radny powiatowy Rafał Kępski. To najważniejsze wyróżnienie w tym roku odebrała Anna Majchrzak, która na zaproszenie pana posła M. Balta, zwiedzi Parlament Europejski. [- Pan poseł już w 2019 roku będąc w Poraju zadeklarował chęć współpracy i wsparcie wszelkich inicjatyw, w tym również tych kulturalnych. Mimo pandemii, w tym roku udało się z Ogólnopolskim Festiwalem Piosenek Janusza Gniatkowskiego i wierzę, że jest to dopiero początek owocnej współpracy. W imieniu pana posła dziękuję pani wójt i dyrekcji GOKu za zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu artystycznym]- mówił R. Kępski.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Podczas spotkania była też możliwość obejrzenia na ekranie wokalnych prezentacji online, dokładnie tych samych, które wcześniej, 12 września, były oceniane przez jurorów.

[- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do udziału w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że już będzie normalnie, na żywo, z niezastąpionymi emocjami, które towarzyszą takim przedsięwzięciom, oraz oczywiście – z koncertem Gwiazd i Laureatów, również tych tegorocznych]- mówiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Skip to content