MALARSTWO K. SZUMLASA W PORAJSKIEJ GALERII

W piątek (15 marca br.) w Galerii Sztuki Współczesnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju licznie zebrani goście mogli podziwiać obrazy autorstwa Krzysztofa Szumlasa.

Artysta pochodzi z Częstochowy, a pasję do malarstwa przekazał mu dziadek. Malarstwo w tej rodzinie jest tradycją wielopokoleniową. Synowie także poszli w ślady pana Krzysztofa rozwijając się twórczo w tej dziedzinie.

Artystę oraz przybyłych gości przywitała wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk. W ten piątkowy, marcowy wieczór Galerię odwiedziło mnóstwo miłośników sztuki. Na wernisażu, oprócz rodziny i przyjaciół twórcy, pojawili się również: Anna Kukla – skarbnik Gminy Poraj, Anna Wągrowska-Kumor – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju, radni: Barbara Caban, Dagmara Superson-Kosztyła, Krzysztof Klimek, Łukasz Boroń, Bartosz Rajczyk, a także członkowie Klubu Dorosłego Plastyka „Kolor” działającego przy GOK Poraj.

[- Ta wystawa to efekt dwóch przyjaźni; mojej i Ani Paterek oraz przyjaźni Krzysztofa z Anią. To właśnie Ania zainspirowała nas do zaproszenia Krzysztofa do współpracy z naszą galerią, a Krzysztofa przekonała, że warto. I sądzę, ze Państwo potwierdzicie, że warto było tę wystawę zorganizować, bo jest naprawdę wyjątkowa]- mówiła dyrektor GOK.

Obecność tak dużej liczby osób uczestniczących w tym wyjątkowym przedsięwzięciu pokazała, że prawdziwa sztuka i kultura zawsze będą w cenie, i zawsze znajdą się ludzie czerpiący z niej prawdziwą radość. Malarstwo Krzysztofa Szumlasa to niezwykła intensywność barw, które swoją ekspresją pobudzają wyobraźnię. Odzwierciedlają one osobiste odczucia i emocje artysty. Każdy obraz ma nadany przez autora tytuł, sugerujący odbiorcy jego treść. Ważną informacją jest, że to właśnie na ścianach naszej Galerii Krzysztof Szumlas zdecydował się pokazać po raz pierwszy, tak liczny zbiór swoich prac. Powstały one stosunkowo niedawno – w przeciągu ostatnich dwóch, trzech lat.

Osoby, które nie miały okazji przybyć na piątkowy wernisaż zachęcamy do odwiedzenia porajskiej Galerii Sztuki Współczesnej do dnia 08 kwietnia br. w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy!