MAMY TO! PŁYTA NA PRZEKÓR PANDEMII!

Dwie płyty i 24 wyjątkowe Talenty muzyczne i tyleż samo pięknych, bardzo różnorodnych utworów. Słuchając tych nagrań odkryjemy cały wachlarz emocji, a przy tym poznamy ich – 24 Wspaniałych Wokalistów, dla których śpiew jest nieodłączną cząstką ich życia.

Dwupłytowe wydawnictwo powstało na przekór pandemii. Mimo iż nie udało się zorganizować kolejnej edycji Festiwalu „Nasz Talent”, młodzi ludzie, dla których śpiew jest ogromną pasją, mogli spotkać się i nagrać płytę. Pierwszą taką w historii naszego powiatu. Sfinansowaną przez Powiat Myszkowski i Gminy powiatu myszkowskiego, w tym Gminę Poraj.

Wśród 24 wykonawców usłyszymy reprezentację Gminy Poraj – finalistów poprzedniej edycji Festiwalu „Nasz Talent”: Nicolę Sobecką, Łucję Piecuch, Jakuba Potempskiego, Magdalenę Bąk i Kasię Ząbkiewicz. To oni w zeszłym roku wypracowali wokalny sukces Gminy Poraj na festiwalu „Nasz Talent”.

[- Ogromnie się cieszę, że nasza Piątka mogła wziąć udział w tym muzycznym projekcie. Wierzę, że była to dla nich niezapomniana przygoda, a płyta, która powstała, będzie wspaniałą pamiątką i doskonałym prezentem na święta dla najbliższych, a dla Gminy Poraj – oryginalnym materiałem promocyjnym. Naszych młodych, wspaniałych wokalistów wraz z rodzicami zapraszam po odbiór płyt do Urzędu Gminy. Wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się na spotkanie. Będzie mi bardzo miło osobiście pogratulować Wam kolejnego sukcesu]- mówi wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

W nagraniach udział wzięli:

piano, syntezatory – Michał Rorat

gitara elektryczna, klasyczna, akustyczna – Tomasz Wójcik, Sebastian Ruciński

gitara basowa – Kosma Kalamarz

perkusja i instrumenty perkusyjne – Przemysław Smaczny

skrzypce, altówka i partie wiolonczeli – Sylwia Majchrzak

flet – Malwina Mateja

saksofony: altowy i sopranowy – Sebastian Janik

opieka wokalna nad uczestnikami – Weronika Skalska

chórki – Weronika Skalska i Tomasz Wójcik.

Aranżacje i opracowanie muzyczne: Tomasz Wójcik i Sebastian Ruciński.

 

Skip to content